Téli felkészítés 3.

Na a mai napon sem unatkoztunk, a feladat a kissé leharcolt bal oldali axiál rúd, valamint a kézifék bovdenek cseréje.

Hozzávalók:

– Csápos emelő (jó lett volna), vagy aknás garázs

– Új axiális csukló

– Kézifék bovdenek (balos jobbos igény szerint), mi mind a kettőt cseréltük.

– Szerelő lámpa (amit nem törtök össze 20 percen belül)

– 10 -12 -14 -17 -es Kulcsok (villás és csillag-villás és racsnis dugó igény szerinti kombinációban

– 32-es magic axiál csukló lazító célszerszám

Az axiálrúl leszedő magic célszerszám

– 22-es villáskulcs ami a rudat a kormányösszekötő gömbfejtől leválasztja

– Gömbfej kinyomó

– és végül az elmaradhatatlan kábelkötegelő.

– Türelem, jó barátok, kaja, és innivaló, megfelelő szókincs felemlegetni a japán tervezőket és a korábbi szerelőket, kontárokat.


1. az axiálrúd csere

Na hol is kezdjem a műveletet, mivel jó japán szokás szerint minden egy helyre volt zsúfolva, és jó magyar szokás szerint a lehető legkisebb bontással szerettük volna megúszni a dolgot (persze ez csak részben jött össze), ezért először megnéztük hogy csak simán a csukló lelazításával célt érhetünk-e. De persze áhh, dehogy.

A szétkopott axiálrúd

Kezdtük a stabilizátor rúd tartójának lelazításával, ami persze így még rosszabb helyre került. Ezután  le kellett szedni a motor és a váltó alatti két hosszmerevítőt is, ám de még így is kevés volt a hely az egyébként is kis helyre készült célszerszámnak, így a stabrúd teljes lecsavarozása következett. Na így már lett helyünk, de a rúd csak nem akart lelazulni, mivel persze legalább elcsesztünk egy háromnegyed órát, a megoldás a csomagtartómból jól ismert 40×40-es zártszelvény volt erőkarként alkalmazva.

Na sikerült lelazítani a rudat, enne örömére, kocsi megemel kerék leszed. A kormányösszekötő csavarjából a sasszeget gyorsan kiműtöttem és lecsavartam. Közben lelazítottam innen is az axiálrudat a korábban említett 22es villáskulccsal és már jöhetett is le az összekötő.

Az összerakás nagyjából a szétszedés fordítottja, a rudat a kormányműre felcsavaroztuk, majd rá a kormányösszekötő gömbfej. azt pedig bele a csonkállványba. A gumiharangot fixáltuk. Felrak a stabrúdat a lelazított kormányművet és mehetett is vissza a két hosszmerevítő.

Azért az ne felejtsük el hogy egy ilyen művelet után azért ugorjunk el egy lézeres futómű beállításra :)


2. Kézifék kötél csere.

Ez is elég régi terv, de mivel a hidraulikus kézim még nem áll sehogy úgy döntöttem nem várok tovább és berakunk ideiglenesen egy hagyományos köteles megoldást.

A haditerv itt is a következő volt, régi leszed másik felrak. Igen ám csakhogy a bontáshoz le kellett szedni a kardánt mivel az is tartotta a kipufogó feletti hővédő lemezt. Csak jelzem az egész kardánt és a hővédőt két darab 8-as csavarért kellett leszedni.

A következő szép szitu a hátsó bölcsőn lévő két tartó kicsavarozása volt, kb. akkor volt a hely, hogy a negyed colos racsnis kulcs egy 12-es fejjel nem fér be a kaszni és a bölcső közé, így ezt 12-es csillag kulccsal kellett volna lelazítani, de mivel nem volt 12-es villáskulccsal kínlódtam.  Mivel az előző marha okos szerelő fordítva rakta fel a bovden és az ABS jeladó konzoljait, így alig fért oda a kulcs. Vicc nélkül ennek a két csavarnak a leküzdése majd 1 órát vett igénybe.

Ezek után már gond nem volt a maradék csavart kikaptuk az új kábelt befűztük a bovdenek beakasztottuk és ugyan másnak be szépen be is állítottam őket.

Ennyi volt mese volt, folyt. köv. a 4. résszel …

Megosztom!PrintStumbleUponFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblr

Powered by Eneos 2!

Na megtörtént a nagy hajtás olajcseréjének utolsó lépcsője is. Lecseréltük a hátsó difiben az olajat . Mivel  a leeresztő csavar nem nagyon negedte magát ezért a betöltő nyíláson imádkoztuk ki a fáradt olajat, ami hála istennek forgácsos ugyan nem de erősen elhasználódott állapotban volt. Már iggencsak megszolgálta a cserét. Ez is kapott az előző cikkben említett 80W90-es Eneos ásványi olajból egészen pontosan 8.5 – 9 decit.

Megosztom!PrintStumbleUponFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblr

Powered by Eneos!

Na ma lecseréltem a rég bevált Castrol Magnatec 10W40-et, Lackó barátom új olajára. Most Eneos Premium 10W40es fél szintetikus olajra cseréltem a  Castrolt. Eddig mondjuk nem sokat mentem vele, de ami rögtön kiderült, hogy sokkal halkabb járása lett. Természetesen az olajcseréhez járt olajszűrő és üzemanyag szűrő csere is. A légszűrő a hetkeben várható meg nagy valószínűséggel a K&N típus specifikus mosható szűrője lesz.

A váltó és a hátsó kihajtás pedig kapott egy keveset az ugyancsak Eneos 80W90es hajtóműolajból, itt a kihajtás hangja gyakorlatilag megszűnt.

Megosztom!PrintStumbleUponFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblr

Videó: az idei tél pár másodpercben

Volt egy kis időm gondoltam összedobok egy kis videót az idei télről a teljesség igénye nélkül. Sajnos nincs mindenről jó felvétel, vagy volt amiről sajnos nem is készült. Várom a kommenteket :)

Jó multaást!

Megosztom!PrintStumbleUponFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblr

20 év ?

Ez az első Galantos posztom, ezért a kis leírás kéne miről is lesz itt szó!

Először is a kocsim építésének fázisait lehet majd itt látni illetve régi sztorikat olvasni ami, korábban történt meg velünk.Valamint tapasztalatokat osztok meg a felhasznált alkatrészekkel olajokkal benzinnel stb.

Na lényeg a lényeg ma szeptember 24-én volt az autó forgalomba helyezésének 20. évfordulója, Ezt az autó azzal ünnepelte, hogy a motor tetején a szelepdekni a vezérmű felőli oldalon, kettérepedt. Na mondhatom szép kis szülinap :)

Semmi gond, szereztünk másik szelepdeknit, fel is pattintottuk, de mivel az gyárilag kicsit meg volt tekeredve, az sem bírta a feszültséget. Annyi baj legyen lekaptuk haverom álló félig meddig összerakott Evo motorjáról felpattintottuk, és már kész is. Most tezstelési fázis jön köpi-e az olajat a tömítésnél, de úgy néz ki eddig jó :)

Megosztom!PrintStumbleUponFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblr

Head Up Display via Android

Nem is tudom, hogy a mostani posztot hova kellene írjam, ide ,vagy az  autós blogomba. Talán a dolognak több köze van ehhez, ezért inkább ide írom a kis sztorit.

Na nem húzom az időt, lényeg hogy a kilométer spirálom hibája és nagyon nagy adag lustaság miatt nem működik a kocsimban a sebességmérő, de azért szerettem volna mégis valami hiteles adatot mégis mennyivel megyek, gondoltam beszerzek egy GPS alapú sebességmérőt amit majd befaragok, de kb 40-50.000 plusz postaköltségért találtam. Ezt azért indokolatlanul magasnak éreztem. Gondoltam hát, ha már van okostelóm akkor keresgessünk programokat. Felnéztem marketre és találtam egy Speedview nevű programot.  Elég okos, sok funkcióval, és baromi jó mikor este mész és látod a sebességed a megtett kilométereket, az égtájat kivetítve a szélvédőre menet közben. ÉS NEM ZAVARÓ … SŐT! Nagyon kényelmes nem kell nézelődni, azonnal látod, mi a dörgés.

Hát nagyjából így néz ki sötétben… ha valaki kedvet kapott hozzá, akkor jó mulatást a programhoz.

Retro hardver: AMD K6-II 3D Now!

Ezt a procit 98-ban dibta piacra az AMD, 9,300,000 tranziszort tartalmazott 0,25 mikronos technológiával, Super Socket 7-es tokozással. A 3DNow utasításkészlet lett volna a csodafegyver az Intel SSL utasításkézlete ellen, de sajnosn nem örvendett akkora népszerűségnek mint a konkurens gyártóé.

Apache2: qos

Nemrégiben gondom akadt egy gépen a folyamatos DDoS olás miatt állandóan leakadt az apache szerver. Nagyon megelégeltem és mivel sajnos nincs előtte valamilyen hardveres tűzfal ami szépen eldobálná ezeket a kapcsolatokat muszáj voltam keresni valami szoftveres megoldást. Persze a debian stable és oldstable csomagok között még véletlenül sincs ilyen, csak az unstable és a testing csomagokban találtam apachehoz qos modult. De se gáz, hozzá lehet ezt szépen adni anélkül is.

Mi is a QoS (Quality of Service): A QOS egy olyan hálózati eljárások összessége, amivel a QoS használatára felkészített eszközök vagy programok számára megfelelő minőségű adatforgalmat lehet biztosítani. A QoS segítségével a hálózaton meghatározott sebességgel és adott időkereten belül lehet az adatokat továbbítani. A QOS szolgáltatást az IEEE 802.1p szabvány támogatja. (Forrás: http://hu.net.wikia.com/wiki/QOS)

Tehát az apache QoS modult egyszerűen le lehet tölteni innen: http://opensource.adnovum.ch/mod_qos/ tar.gz formátumban. Ezután a tlelpítés lépései a következők:

  1. Töltsd le a modult.
  2. Tömörtsd ki
  3. A kitömörített modulban lépj be az apach2 könyvtárba
  4. Ha még nem lenne telepítve a következő két modul akkor install előtt telepíteni kell ezeket (apache2-threaded-dev gcc)
  5. Telepítsd fel a modult a következő paranccsal: “apxs2 -i -c mod_qos.c”
  6. Készítsd el a qos modul apache betöltő fájlját a következő parancsal (persze máshogy is lehetséges):  echo “LoadModule qos_module /usr/lib/apache2/modules/mod_qos.so” > /etc/apache2/mods-available/qos.load
  7. Készíts qos.conf fájlt ami a qos modul konfigurációs fájlja lesz, például: touch etc/apache2/mods-available/qos.conf
  8. Konfiguráld be a modul, ehhez itt egy alap konfig:
    “# maximum number of active TCP connections is limited to 896 (limited
    # by the available memory, adjust the settings according to the used
    # hardware):
    MaxClients 896

    # idle timeout:
    Timeout 20

    # keep alive (for up to 85% of all connections):
    KeepAlive on
    MaxKeepAliveRequests 60
    KeepAliveTimeout 3
    QS_SrvMaxConnClose 85%

    # name of the HTTP response header which marks preferred clients (this
    # may be used to let the application decide which clients are “good” and
    # have higher privileges, e.g. authenticated users. you may also use
    # the QS_VipUser directive when using an Apache authentication module such
    # as mod_auth_basic or mod_auth_oid):
    QS_VipIPHeaderName mod-qos-login

    # enables the known client prefer mode (server allows new TCP connections
    # from known/good clients only when is has more than 716 open TCP connections):
    QS_ClientPrefer 80

    # minimum request/response speed (deny slow clients blocking the server,
    # e.g. defending slowloris):
    QS_SrvMinDataRate 120 1500 400

    # and limit request line, header and body:
    LimitRequestLine 7168
    LimitRequestFields 30
    QS_LimitRequestBody 102400

    # don’t allow more than 30 TCP connections per client source address:
    QS_SrvMaxConnPerIP 30

  9. Kapcsolat be a modult majd apache restart: “a2enmod qos”, “/etc/init.d/apache2 restart”
  10. örülj!

A konfig nem teljeskörű a fenti linken a teljes paraméterezés is látható, jó szórakozást hozzá!

Retro Games: Warcraft 2 1.rész

Razor már egy ideje nyösztet, hogy szóljak pár szót a warcraft 2ről. Elöször is szögezzük le, a Warcraft nem a harmadik résszel kezdődött, bár kétségtelen az a legsikeresebb.  Miért pont Warcraft 2?Azon apróbból jött elő a dolog, a haverokkal összeültünk: “mi az a játék amit mindenki ismer?” Páran már a gimi óta nem toltak semmit, így a warcraft 2re esett a választásunk. Engem annak idején nagyon megfogott a hangulata, eredetiben még midi! hangzással is nagyon feelinges volt. A játék abszolút balanszosnak mondható, mert a két választható faj emberek és orkok egységei tulajdonságban és fejlesztésben teljesen megegyeznek, szinte csak kinézetben van eltérés. Szinte! A távolsági egységek fejlesztésében van némi eltérés (troll és tünde) illetve a mágus egységek varázslataiban. A játékmenet egyszerű realtime stratégia. Nekem azért is tetszik jobban maga a játékmenet mint a Warcraft3ban, mert itt tényleg sok múlik a stratégián nem pedig az az egy felturbózott hősödön. Talán majd a következő lan összecsapásunkat megörökítem és feltöltöm ide. Ami még jó dolog: találtunk egy orosz szervert, amin keresztül egy mindössze 10mb file letöltésével játszható a játék. A file megtalálható lesz a letöltés szekcióban. Ubuntu és XP alatt tesztelve prímán működik win7ről nincsen infónk.  Ezzel fel tudunk csatlakozni a szerverre és multiplayer módban tudunk játszani. Az egységeknek van hangja viszont zene nincs, ezt úgy hidaltam át, hogy kerestem youtube-n egy warcraft2 playlistot  😀
Annak idején még az első résszel is játszottam. A stílus ugyanaz, nép specifikációk szintén. Az irányítása volt gyengébb meg a grafika. A 486DX2es gépemen hasított :D

Chuck