Debian colorize

Nagyon régen írtam már, túl rég. Elsősorban azért mert mostanában rengeteget kódolok, így az oldalaimra nem sok időm marad. Most is egy rövid, de hasznos cuccot mutatok meg nektek Debian alatt. Hogyan lehet színezni a konzolt, hogy tudjátok milyen fájlokat is láttok a rengetegben!


Színek nélkül

A színezéshez csak a könyvtáratokban lévő .bashrc fájlban kell turkálni kicsit, ki kell szedni néhány kommentet, így kb. a következőképpen kell kinézzen.

# cat .bashrc
# ~/.bashrc: executed by bash(1) for non-login shells.

export PS1='\h:\w\$ '
umask 022

# You may uncomment the following lines if you want `ls' to be colorized:
export LS_OPTIONS='--color'
eval "`dircolors`"
alias ls='ls $LS_OPTIONS'
alias ll='ls $LS_OPTIONS -l'
alias l='ls $LS_OPTIONS -lA'

# Some more alias to avoid making mistakes:
alias rm='rm -i'
alias cp='cp -i'
alias mv='mv -i'

A következő belépést követően már színezve látjátok az ls-t, valahogy így:

 

Esküvő :)

Az esküvőt megelőző héten még mindig csak izgatott voltam, de ideges nem. Főleg annak örültem, h végre otthon vagyok a családdal, barátokkal, rokonokkal. Mindenki, akit szeretek, ott voltak velem. Sokat intézkedtünk még, nem volt megállás. Az esküvő napján reggel fél 9re mentem a fodrászhoz, 10kor végeztünk. Aztán jött Brigi, h készítsen előkészületi fotókat, közben Kati is megérkezett, h sminkeljen. Elcsúsztunk a készülődéssel, ezért fél 12 helyett fél 2kor indultunk nagyjából az Arborétumba a beállított képek miatt. Szerettünk volna vicces képeket is, de a felszerelés végül nem lett meg hozzá, később viszont kiderült, anélkül is tudunk vicces képeket produkálni :) Otthon nagyon meleg van, de mi élveztük Rácival, mert nekünk nem sok jutott a melegből mostanában. Amíg leértünk Szentandrásra, színt is szereztünk :D

A képek elkészülte után rohantunk haza, már nem volt időnk arra, h levegyük a ruhát és kényelmesen ellegyünk. Anyós eszméletlen finom gulyás levest csinált, azt ettük, aztán indultunk a hivatalba. Ott még a hivatalos előkészületek zajlottak, és lassan megérkeztek a vendégek is. Szerencsénk volt az aznapi időjárással, mert ugyan meleg volt, de kellemesen fújt a szél, nem volt hőség. Még gyorsan pár képet elkattintottunk baráti társasággal. Apuval megbeszéltük, h amikor leérünk, ő emeli fel a fátylat és odaad Rácinak. Amikor levonultak a tanuk az anyakönyvvezetővel, aztán Ráci anyukájával és mi kerültünk a lépcső tetejére, NA, akkor kezdett el kalapálni a szívem és akkor már nagyon izgultam. Nagyon jó érzés volt lelépdelni apuval, úgy, hogy ott volt mindenki, akit szeretek és miattam, miattunk jöttek el.

A szertartás első 5 percében megvolt a hivatalos rész, aztán jött a beszéd, ami nagyon megható volt és tényleg életbeli dolgokról beszélt az anyakönyvvezető. A szülőkkel kapcsolatos résznél elsírtam magam és akkor már a szülők is könnyeztek. Végül senki nem bírta könnyek nélkül :) Persze ezek örömkönnyek voltak. A gratulációk után mentünk gyalog a lagzi helyszínre. A dekoráció csodálatos volt, amit egyik legjobb barátnőm készített. Szebb lett, mint amit megálmodtam. Ráadásul mindenki besegített a díszítésbe: székszoknya, terítő, virágok, étkészlet, stb. Hálás vagyok mindenkinek, h ilyen lelkesen és sok szeretettel készültek, nagyon jólesett.

Amikor beértünk, már mindenki táncolt rögtön, fogytak az italok, a sütik. Fergeteges volt a hangulat. Nagyon jól éreztem magam és a visszajelzések alapján mindenki. A birkapörkölt isteni volt (én mondom, aki csak csirkemellen él!!), a sültek és a saláták is verhetetlenek. A kajcsi után jött a nyitótáncunk. Ugyan terveztünk egyet, de nem volt már időnk gyakorolni, úh rábíztuk a zenészre a számot; és milyen jól tettük! Táncikáltunk Rácival, aztán felkértem aput is. Aztán jött a buli, majd a menyecsketánc. A cipőmnek hála zakóztam egyet (mondjuk nem is én lettem volna, ha minden simán megy :P ), de nem volt semmi gond, felpattantam és roptam tovább. A buli végefelé jött a karoke rész. Először anyu és hugom mentek félve, de ők már nagyon várták ezt a részt. Énekeltek is egyet, aztán én hugommal. Hugom kezéből ki se lehetett venni a mikrofont :D Többen amúgy nem is engedték volna, mert nagy sikert aratott a hangjával. A bulinak 6kor lett vége, de utána mi még pakolásztunk, úh nagyjából 7kor mentünk haza, a szülők még később.

A vasárnap még rohangálós volt, de a hétfő már csak a pihenésé. Csobbantunk egyet a Kőrösben a barátokkal, utána az elmaradhatatlan hamburgerezés következett. Ez a hét is eltelt, bár szerencsére a két hét lassan telt, így ki tudtuk élvezni minden pillanatát.

Ma 2kor keltem, mert nem tudtam aludni. A többiek 3kor keltek, hugomtól és öcsémtől otthon köszöntem el, és hn. 4kor elindultunk a reptérre. Előtte még beugrottunk Brigihez, aki elkészítette a beállított fotókat, így ő egész este dolgozott értünk. A reptéren az 5 perces parkolóban elköszöntünk anyuéktól, aztán indultunk haza. Sima utunk volt, itt ugyan 16fok fogadott minket, és pont akkor kezdett el szakadni az eső is. Még szerencse, h amíg mások otthon bikinit vásároltak, én feltankoltam pulcsiból és hosszú nadrágból :D Mikor hazaértünk Ráci ledőlt aludni, miután megnéztük a levélhalmainkat, én meg gépeztem. Délután még aludtunk egyet és sztem nemsokára megint ezt tesszük :)

Összefoglalva fantasztikus volt minden és mindenki. Szerencsések vagyunk, h ilyen családunk és barátaink vannak, köszönet értük!! <3

2012.08.25. – szülinapos :)

IWIW

Emlékeztek még rá?
Én se nagyon. Ma kaptam tőlük egy hírlevelet. Sose kaptam még, vagy most átjutott a spamszűrőn, nem tudom, de kiválogatták nekem az érdekességeket ami az iwiwen történt.

Leánybúcsú :)

A lánybúcsú fergeteges volt és emlékezetes marad – ez főleg annak köszönhető, h lettek képek, videók – annak ellenére, h fogyott ital rendesen :) Természetesen én alig-alig ittam :P Amikor leszálltam a repülőről, anyuék félúton jártak kocsival, mert ugye most mások a fizetési “ajánlatok” a 2-es reptéren. Vártam anyuékra, szerencsére a bőröndöt Ráci bevállalta. Amikor megérkeztek bepattantam és jöttünk haza. A lányok a megállóban gyülekeztek és együtt jöttek fel. Egy kicsit rosszul voltam, mert aznap reggel ettem egy szendót és ennyi. Itthon ropogtattunk, meg ittunk a lányokkal. Nagyon sok hasznos ajándékot kaptam, amiket majd szép sorjában kipróbálok, kipróbálunk :P Néhány óra és fénykép után elindultunk a tett helyszínére, a Váci utcába. Ott mindenféle feladatokat hajtottam végre, nagyon jól mulattunk :D Ezután a Romkert nevű szórakozó helyen folytattuk a partyzást. Ott is néhány feladatot megoldottam, aztán hajnalig buliztunk. Vigyázni kell ezen a helyen, mert sok a külföldi és bár a neten normál árak vannak feltüntetve, hajlamosak átvágni az embert. A zene nagyon jó volt, és ismeretlenek is gratuláltak, ill. jöttek oda táncolni. A lányok kerekítettek egy kis menyasszony táncot, úh sikerült összetáncolnom majdnem 10eFt-ot, különböző pénznemekben :D

Köszönet Briginek a szervezésért, a fáradozásért, utánajárásért és a sok-sok szeretetért, amit kaptam!!!!

Szombaton feküdtünk le hugommal, de aztán keltünk is és lementünk a telekre, ami az egyik kívánságom volt. Imádok lent lenni. Piacoltunk, főztünk, sokat beszélgettünk és főleg pihentünk. Ma jöttünk haza. Ráci korábban leadta a rendelést, h mit enne, úh most azon dolgozunk mindannyian :D 19:11kor száll le, úh megyünk ki érte nem sokára. Jövőhéten pedig kezdődik az őrület, azaz az utolsó simítások :)

A további beszámolókat sem felejtem el, csak idő és szervezés hiányában kicsit késve kerülnek majd fel ide.

2012.08.12.

Szerződés kilátásban :))))

Csütörtökön volt az utolsó munkanapom a szabi előtt. Mindenki jól kikérdezte, h milyen lesz az esküvő, a lánybúcsú, stb. A csütörtöki 12 óra iszonyatosan lassan telt el, lehet, h még most is tart :D A lengyel kollégáim beajánlottak a főnökséghez és a managerhez, h hagy kerüljek át a packingelős részre, mert annyira energikus és jófej vagyok, h ők velem akarnak dolgozni :) Természetesen a főnökség is látja a munkámat, így rámondták az áment. Igazából csak fű alatt, de a kollégáim mondták, h szerződést fogok kapni, egy feltétele viszont van, h menjek vissza :) Nos, asszem ez kivitelezhető. Szóval nagyon örültem ennek a hírnek, mert ez azt jelenti, h a cég átvesz, nem az ügynökségen keresztül fogok dolgozni. Azaz, több pénzt kapok, rendes szabadságok lesznek, amit kifizetnek, stb.

Csütörtökön kaptam egy képeslapot, amit aláírtak a srácok, teljesen váratlanul ért, de nagyon jól esett :)

2012.08.12.

Aranyköpés

“Mindig megsértődik, amikor megbántom” :D

Ja és voltunk Iti Koncerten is

és, miért nem FB-ra posztolom ki a képet?
Nemtom, akartam ma feltenni valamit… nem ezt, de ez belemászott az arcomba és miután meghallgattam, hogy vágjak lyukat a kádba ezt a képet rakom fel.

Lámpák

Rossz az aki rosszra gondol

Gratulálunk olimpiai bajnokunknak!

A magunk sajátos kis módján szeretnénk gratulálni Spa… ööö Pars Krisztiánnak!