aug 03
Köpött!
aug 03
Nominálás :)
Az elmúlt időszakban elég sokat dolgoztam. Keményen hajtottam. Annyira, h a manager-ig jutott a nevem
A pickingelések alkalmával ugye rekordokat döntöttem. Annyi meló volt, h vettek fel új embereket. Így viszont hiány volt checkingelők terén. Beraktak hát oda. Abban is jó voltam, nem egy nagy dolog. Viszont így hiány lett a packingelős részen is. Megkértek, h segítsek be ott. Nagyon elégedettek voltak velem, mert villámgyors voltam. A lényeg annyi, h a végén annyit packingeltem a hetekben, h az ottani páros szólt a manager-nek, h jó lenne, ha átjönnék erre a részlegre. Ma tudtam meg, h amikor visszajövök szabiról már a packingelős részen leszek
Ez a nap annyira nehezen telt el, h azt hittem soha-soha-soha-soha nem lesz vége. Tipikusan az a nap, amikor nézed az órát, h biztos eltelt már fél óra és közben meg csak 3… Az is hozzátartozik a dologhoz, h így esküvő előtt elkezdtem tornázni és diétázni. Ez azt jelenti, h minden nap Rubint Rékát tolok (gyilkos nő, de iszonyat hatékony és nagyon jófej), és salátát ettem sonkával, ilyenek. Csokikat, kexeket mellőztem. Ennek eredményeképpen két napja szédültem és agresszív lettem. Úh most felhagytam a diétával, eszem megint csokit, h helyreálljon a vércukor szintem. A tornát csinálom, mert arra mindenképp szükség van. Remélem azért még beleférek a menyasszonyi ruhámba, bár lehet engedni belőle. Most már azt hiszem mindent előkészítettünk. Ami a legjobb, h jövő hét pénteken megyek haza; már nagyon várom. Ráci vasárnap jön utánam, mert neki már nincs elég szabija, h együtt jöjjünk. Pénteken, amikor megérkezem, akkor lesz a ldánybúcsúm és állítólag nem fogok unatkozni
Összességében tehát a munka most nagyon jó, az esküvő is hamarosan itt van, úh teljes a boldogság
Remélem mindenkinek hasonlóan jól és szépen alakul az élete!
2012.08.02.
aug 02
Korrektes
aug 01
Qrvára megérte?! :)
júl 29
Címszavak
Március 17én érkeztem ki Angliába és azóta szereztem jónéhány tapasztalatot. Ezeket nem nagyon említettem eddig a blogban, mert mindennaposak voltak, de most úgy döntöttem címszavakban megosztom, hátha érdekel vkit
* Londonban a metrón érdemes sminkelni: rúzs, spirál, körömlakk
* Másképpen kell használni a wc-t Angliában
* A 6os kiszerelésű, isteni finom joghurt csak 1 font
* A lengyel polcról v boltból szerezhetjük be a mogyorós nápolyit
* A legtöbb gyógyszert meg lehet venni a nagyobb áruházakban (TESCO, ASDA), nem kell ezért külön elcammogni a gyogyótárba
* Ernyő mindig legyen nálad, mert legalább egy nap egyszer esik az eső
* A füvet és a bokrokat rendszeresen nyírják
* Ha te tüsszentesz, nem mondják, h egészségedre, hanem elvárják, h te kérj elnézést
* Ha elkezdesz egy mondatot, nem is kell befejezned, mert már mondják a választ
* Itt nem akarnak lehúzni a boltokban, hanem:
* visszanyerheted a kifizetett pénzedet
* ha elküldöd a blokkot, küldenek cserébe egy ajándékot
* figyelmeztetnek, h olcsóbb a gyógyszer recept nélkül és úgy is adják oda
* az autószerelő tényleg csak azt javítja, amit kell
* Ugyanazt a minőséget kapod egy nevenincs terméktől is
* A TESCO-ban igazi paradicsomot kapsz, de zöld banánt
* A zöldségeknél feltüntetik, hogyan érlelték: természetes úton, felgyorsított ütemben v génkezelték
* A gyümölcsök nagyon drágák
* A csapokat 98%-ban még mindig külön meleg – külön hideg megoldásban csinálják
* Ha tv-t veszel, azonnal tudnak róla és már értesítenek is, h ne felejtsd el a tv adót befizetni
* A taxisok 98%-ban arabok
* Ha kaját rendelsz, nem sajnálnak tőled semmit
* A Meki itt is ugyanolyan ![]()
* Az utak nagyon keskenyek, pont kocsiszélességűek
* A parkolóhelyek szintén kocsi szélességűek, így mindig manőverezni kell a ki- és beszállással
* A tv-ben gyakrabban van reklámblokk, mint otthon
* A darabos, de többszázas kiszerelésű zsepit nem ismerik
* A zsemle sokkal puhább és omlósabb, mint otthon, de ennek megfelelően drága is
* A szimpla kiflit nem ismerik, csak a hot-dog kiflit
* Nagyon nehéz natúrt találni vmiből, mert életük a fűszerezés
* Nem idegbeteg kapkodósak, amikor a buszról kell leszállni vagy ha fel
* Minden második szavuk: You know…
Most egyelőre ennyi jutott eszembe, de sztem majd még lesz egy hasonló blokk a blogon
2012.07.28.
júl 23
Hűűűűű, mennyi minden :)
Igen, eltűntem egy kis időre, de ennek jó oka van
Kezdjük sorban:
Megjöttek a barátok
Múlt hét előtt megjöttek Ráci barátai, akik végiglátogatták Londont. Igazából alig találkoztunk, mert mi hajnalban mentünk dolgozni, ők pedig késő este jöttek haza. Egyik este elmentünk a pubba együtt enni. A fiúk leadták a rendelést. Mikor kihoztak két tálat és 10 perc múlva is csak két tányér volt négyünk előtt, gyanús lett a dolog… Kiderült, h félresikerült a rendelésünk, úh soron kívül kárpótoltak minket. Vacsi után sétáltunk egyet a tó körül és megetettük a tó összes madarát
Még több barát nálunk
Múlt hét pénteken megérkeztek az én barátnőim, úh pénteken kicsit szűkösen aludtunk, de meghitten
Mindent előkészítettünk a másnapi londoni kirándulásra: szendvicsek, jegyek, fényképezők, italok… Előre bocsátom mindenkinek, aki Londonban szeretne nézelődni, akkor számoljon a következőkkel:
– London drága hely
– Londont nem lehet megnézni egy nap alatt (csak ha tényleg két dolgot akar megnézni az ember)
– Nem, nem lehet eltévedni: térkép minden sarkon, metró térkép az aluljáróban
– Érdemes megtervezni előre a napokat, mert ha aznap találja ki az ember a programot, akkor már késő
Amit nagyon javaslok a többes programokra, a kombinált jegyek:
http://www.madametussauds.com/London/BuyTickets/Default.aspx#tabs-CombinationTickets
Ezek olcsóbbak is jóval, főleg, ha neten foglalja le az ember. Amit mi néztünk meg:
London Eye: http://www.londoneye.com/
Madame Tussauds: http://www.madametussauds.com/
London Dungeon: http://www.the-dungeons.co.uk/london/en/index.htm
Sherlock Holmes Museum: http://www.sherlock-holmes.co.uk/
Tower: http://www.hrp.org.uk/toweroflondon/
Stonehenge: http://www.stonehenge.co.uk/
Ezek a programok tényleg olyanok, amire időt kell szánni. Mondjuk a London Eye az konkrétan fél óra, de kb fél órát kell sorbaállni. A Madame Tussauds-hoz is sorba kell állni elég sokat, kivéve, ha van előre foglalt jegyed. Nem győzöm hangsúlyozni, h amit csak lehet, vegyél meg online. A London Dungeons kötelező elem, mert tényleg hatalmas élmény. Oda is másfél órát álltunk sorba, de megérte. Az is kötött programú, másfél órás. A Sherlock Holmes Museum is élmény, de nem akkora szám, mint amekkorára gondol az ember, ugyanígy a Tower és a Stonehenge.
A lányok most repülnek hazafelé, én kitakarítottam a lakást, úh úgy tűnik zajlik minden tovább a régi kerékvágásban. Azért mégiscsak 3 hétig együtt laktunk folyton valakikkel
Az esküvői előkészületekkel is haladunk, most már nagyjából összeállt a kép, már csak apróbb simítások vannak hátra.
2012.07.23.
júl 22
Éberék
megbüntettek gyorshajtásért 🙂
37 a harmincas táblánál – ez egy ipartelep, kamionra méretezett utak, reggel 6:40. Azért nem volt bántóan nagy a forgalom… Na hát persze igazuk van, ott a tábla. Mivel szűz vagyok, és ez nem egy életellenes bűncselekmény, valószínűleg sebességbetartásos oktatásra kell mennem.
Ha 9-ig be volt kapcsolva ez a kamera, akkor azért kaszáltak, mert ott van a Mercedes HQ, ahol csak a portás jár gagyi SLK-val. Na ők rendre nem alázzák meg magukat harminccal.
júl 20
Azev in white
Na ezt is megéltük végre, újabb fázisán vagyunk túl a felújítási munkálatoknak. Ideje volt a tavaly vásárolt alufelni garnitúrát kicsit ráncba szedni, ugyanis eléggé meg volt pattogva a lakk, másrészt meg nem szeretem a szürke színt, nekem olyan semmilyen hangulatú.
A legumizott felniket 2 nap és éjszaka kromofágoztuk és csiszoltuk a megfelelő felület elérése érdekében (utólag belegondolva egyszerűbb lett volna homokszórni), de már a szórózás után láttuk hogy ez nem lesz rossz, a matt fehér pedig igazán megadta a habot a tortára.
köszönet a triónak aaki segített a csiszolásban és a festésben: Dzsanni, Guszi, Mezőke
Az ideiglenes állatpot
A kiinduló állapot
Szórózás után
Fényezés után




























