Irgum-burgum*

Csupa rossz hír, fokozódva… Pénteken még minden a legnagyobb rendben volt, mindennel. Aztán jött a szombat… Reggel mentünk be az ingatlan irodába, h kiválasszuk a burkolatokat. Most másik nő volt ott és mondta, h nem most választunk, hanem később, mert lehet, h másból lehet majd választani és ha most választunk, nem biztos, h az lesz… Nézegetjük a tervrajzokat, egyszercsak a 4. féle rajzon ott van egy Bus Stop felirat, pont az ablakunk alatt. Hát ezt nagyon furcsállottuk. Mikor lebeszéltünk mindent, megnéztük megint a házat és az utcát magát. Ezek keskeny utcák, tehát egy busz és egy kocsi fér el egymás mellett, ha elhaladnak egymás mellett. Visszamentünk, h kérdezzenek már rá erre, mert ha sűrű járat lesz, akkor mi nem tartunk igényt mégsem a házra. Amúgy is a járdáról belátni a konyhába, nem akarom, h az ott buszra váró emberek bebambuljanak, unalmukban szemetelnek, v ha partyarcok akkor bedobják az ablakot, vagy mittomén. Úh ez nagyon nem tetszett, főleg, h miért az utolsó hetekben kell ezt megtudni. Úh jövőhéten kapunk hívást ezzel kapcsolatban, h tényleg ott lesz-e a buszmegálló és milyen járat.

Ezután elmentünk ebédelni, majd bevásárolni. Mikor visszaértünk a kocsihoz, akkor vettem észre, h eltűnt a telefonom. Persze rögtön megnéztük a kocsiban, a kocsi mellett. Ráci rámcsörgött, kicsöngött. Úh gondoltam vagy megtalálták és leadták v még nem találták meg. Visszamentünk a bevásárlóközpontba és Ráci megint meg akart csörgetni, de látta, h nincsen térerő, tehát az enyém sem csönghetne ki. Ezután kikereste a pub számát, ahol ebédeltünk és felhívta őket, érdeklődött. Szerencsére megtalálták a parkolóban, így gyorsan visszamentünk oda és oda is adták, hát nagy kő esett le a szívemről, mert mondom más sem hiányzik.

Vasárnap mit sem sejtve ártatlanul kapott Ráci levelet a hitelügyintézőtől, h minden rendben, de annyi gond azért mégis akadt, h a törlesztőrészlet majdnem egy százassal több lenne. Persze ezt úgy fogalmazta meg, h csupán csak ennyi és ennyi lesz a törlesztő. Persze jól felhúztuk magunkat, mert az indok az volt, h ÉN nem vagyok kint elég ideje és ezért magasabb, MIATTAM. Erre vissza írt Ráci, h ez mégis hogyan és próbálja meg szépen az októberi érkezésemet betenni, minthogy akkor kezdtem itt élni, merthogy mi nem tudtuk, h ez annyira fontos szempont. Küldött neki egy linket is, h más bankok jóval alacsonyabb árat kínálnak és, h valóban így áll hozzá az ő bankjuk. Meg persze azt is megpendítette neki, h ez is meglepetésként ért minket, akárcsak a buszmegálló. Mivel egyáltalán nem létkérdés, h lakást vegyünk, ezért ha lesz ott buszmegálló bármikor is a jövőben v marad a magasabb törlesztőrészlet, akkor búcsút intünk. Nyilván fájós szívvel, mert már sok mindent terveztünk és elképzeltük, meg mindig néztük, hol tartanak vele és minden jó lenne, csakhát…. Elvileg tehát jövőhéten minden kiderül.

2013.02.03.

Back

Az otthon töltött idő persze mindig gyorsan eltelik, de szerencsére most azt kell mondjam, tartalmasan tudtuk eltölteni. Sikerült mindenkivel találkozni, akivel szerettünk volna és nem csak pár órát eltölteni. Korábban ugye az volt a baj, h mi rohangáltunk mindenkihez, viszont most mindenki jött hozzánk :) Ugyan külön voltunk Rácival, azért a hét végére mégis újra találkoztunk. Én is lementem végül anyósékhoz, ott is nagyon jól éreztem magam, anyuékkal is tudtam menni ide-oda, tesókkal megint jókat röhögtünk. És amit amúgy is imádok, az a családi ebéd, vacsora, amikor összegyűlünk, beszélünk, eszünk-iszunk. Csináltunk pár fotót is.

Mikor visszajöttünk, teljesen feltöltődve estünk neki a hétnek, annak ellenére, h kb fél 11kor értünk a ház melletti gyrososhoz, h rendeljünk gyorsan vmit :D Itthon ettünk, zuhé, aztán alvás. Ez a hét nagyon jó volt bent is, mert közöm nem volt a special és exporthoz :P Csak pakolgattam és kártyákat csomiztam, pickingeltem. Nagyon élveztem. Fél 6kor letettem a lantot, és elfelejtettem a munkát, minden stresszmentes volt, jókedvű voltam minden nap. Azt hiszem ez való nekem. A többieknek volt meetingje a nagyfőnökkel, Chris-szel, négyszemközt. Ma mondta nekem, h nem feledkezett meg rólam sem, csak szabin voltam, úh majd hétfőn v kedden szól, h mikor jó neki. Kb. olyan fél órásak voltak ezek az elbeszélgetések. Nagyjából mindenki elmondta, h magasabb pénzt szeretnének. Egyelőre én még annyira nem pattogok, mert ugye most telt le a 3 hónap próbaidőm. Persze mondta Chris, h ne aggódjak, nincs semmi gond, csak beszélgetünk majd. Mondtam, h ez megnyugtat azért :D Hát kiváncsi leszek, h hova dobbantanak majd be, h milyen posztot lássak el, mert most tiszta joker vagyok. Ahol éppen emberhiány van, oda raknak. Mondjuk ez így nem baj, mert elég változatos a munka. Azt kell sajnos mondanom, h a s-e témakörön kívül minden mást preferálok…. Persze azért hallgatom itthon-otthon, h de hát úgy lehet előrébb lépni és többet tanulni. Ez teljesen igaz, de nekem ez most tökéletes abból a szempontból, h van biztos állásom, és nem kell stresszelnem semmin és ráadásul szeretem ezt csinálni. Sztem elég sokan szeretnének ilyen szituációban lenni. Na, még azért meg kell várni, h tényleg mi lesz, mert lehet, h visszatesznek a s-e-hoz; hát codásssz lenne… Mindegy, úgysem én döntök. Ráadásul ugye azt senki nem tudja, h T el akar majd menni nyáron, amint letelt az egy éve, mert akkor így meglesz az 1 év tapasztalata. Ha ő elmegy, egyedül nekem van némi fogalmam ahhoz, amit ő csinál. Igazából november-december hónapban voltam ott, de akkor sem a szellemi részét végeztem a dolognak, úh ha bármit is adnának most, h essek neki, csak nagyon nagyjábóli fogalmam lenne a dologról. Kár is ezt csavarni, mert majd eldől.

Holnapra van időpontunk az ingatlan ügynökséghez, h kiválasszuk a burkolatokat. Úh most izgalom van :) Meg elvileg estefelé találkozunk Edittel és még az is lehet, h Lutonba megyünk szórakázni.

2013.02.01.

Itthon!!! :))

Végre itthon vagyunk!! Pénteken már szabin voltunk. 4:40kor keltünk, és mentünk kocsival a buszpályaudvarra. Ráci mondta, h 5:55kor megy a busz, mi meg kb 35re értünk ki. Erre látjuk a kijelzőn, h 35kor jön…. Féltünk, h lekéstük, de szerencsére késett a busz, úh elértük :D Időben kiértünk a reptérre. Még nézelődtünk, meg megejtettem a kötelező pisit :) Gondoltuk megnéztük a kijelzőt, h mikor szállhatunk be. Azt tudtuk, h 7:50kor van kapuzárás. A kijelzőn az idő 7:49…. sztem a leggyorsabb sprintet futottuk :D Szóval kicsit elfuserált volt a szitu, meg ránk egyáltalán nem jellemző módon minden az utolsó pillanatra maradt. Szerencsére a repülőn egymás mellett ültünk, a buszon nem tudtunk. Anyuék kijöttek elénk, Rácit vittük a vasútállomásra, h ő is haza tudjon menni. Csak 3/4et órát vártunk a vonatra. Ráci azóta találkozott a barátokkal, 1 hét freedom neki :) Én meg végre emberi kinézetű ruhákat tudtam vásárolni :D Ami durva, h az itteni boltokban is olyan árak vannak, mint kint… a fizetések között azonban van NÉMI különbség… Hihetetlen. A lényeg, h most van egy csomó időnk családozni, barátozni, szuper érzés <3

2013.01.20.

Bordely

Az elozo postban elkurodtak kepek, majd javitom.

De addig ime, Milton Keynes megint hires lett, itt nyilik Europaban az elso bordelyhaz dedikaltan rokiknak! JUHEEEE! Bamulatos, hol tart mar a tudomany.

Megosztom Facebookon!
Megosztom iWiWen!
Megosztom Twitteren!
Megosztom Google Buzzon!
Megosztom Google Readeren!
Megosztom Tumblren!

Buszozás?.

A hetet könnyen össze tudom foglalni, mert úgy amúgy semmi extra nem történt. Ugyanazt a megrendelést csináltuk egész héten, mert nagyon nagy volt, azon kívül még egy-két kisebbet, de semmi különös. Viszont az utazás….

Pontosabban a bejutás, mert Punti nélkül nehéz az élet… Ráci kiolvasta nekem, h a 30as busz lesz a nyerő, ami tőlünk nem messze indul. Napi 4x jár csak abban a megállóban, viszont a 7:29es tökéletes arra, h beérjek időben. Annyira kis tündér volt, mert mondta, h sétáljunk el a megállóba, h merre kell majd mennem, ne veszítsek időt a keresgéléssel. Meg is találtuk hamar, kevesebb, mint 10 perc séta. Reggel egy órával korábban keltem, mint szoktam, elkészültem és elindultam a megállóba. Korábban már voltak olyan esetek, amikor előbb jött a busz és már csak integetni tudtam neki, ezért én 7:15kor álltam be. Hétfőn jött is 30kor, megvettem a hetijegyet 13 fontért. Minden nap 7:15kor álltam be. Kedden 7:33kor jött. Este még mondtam is Rácinak, h remélem nem minden nap egy kicsit többet késik, mert akkor necces lesz a beérésem. Úgy kalkuláltam, h ha legkésőbb 40kor jönne a busz, az még belefér, mert 10 perc alatt ott vagyok a munkahelyemen. Szerdán 7:36kor jött. És ami kiverte a biztosítékot, h csütörtökön egyáltalán nem is jött….

Persze elkezdtem idegeskedni már 40kor, h ez így nagyon nem lesz jó, a következő busz csak 8:29kor jön, azt már nem tudom megvárni, meg mivan, ha nem is jön. Felhívtam a főnökömet, h késni fogok és eldöntöttem, taxit hívok. Csak nem volt nálam kp, mert minek is, ezért hazarohantam az automatához, levettem pénzt, addig Ráci – a kis tündérkém :) – hívott nekem taxit. Így 8:24kor kezdtem dolgozni.

Pénteken minden rendben volt reggel, viszont hazafelé egy másik busz késett 30 percet. Szétfagytunk a kollégámmal. Itthon megfogalmaztam magyarul egy panaszlevelet és megkértem aput, h fordítsa le, ma el is küldtem a busztársaságnak. Elvileg egy munkanapon belül válaszolnak, de ha ki kell vizsgálniuk, akkor 10 napig is elhúzódhat. Kíváncsi leszek.

Tegnap reggel Ráci elment a kocsiért, mindent megcsináltak rajta, megvan a vizsga is, úh végre megint tudjuk használni :) Már nagyon hiányzott. Bementem a centerbe, ott találkoztunk, aztán be is vásároltunk. Onnan haza, sütöttem-főztem. Aztán írt Kati – akivel Ráci járt angolra -, h ráérnek aznap este, h ha van kedvünk, akkor menjünk át. Persze, h volt kedvünk, úh átmentünk 6 körül. Jókat beszélgettünk, iszogattunk, csipegettünk. Megmutatták a lakást, nagyon szép volt. A miénk is nagyjából ilyen lesz, ha kész lesz. Elmondták, h mire kell majd vigyáznunk, figyelnünk, mit honnan érdemes beszerezni. Kb. fél 1ig voltunk, aztán én vezettem hazafelé :)

A mai nap megint a pihenésé. Szerencsére megfáztam, úh most vitamint szedek, teázok igazi citrommal, C-vitamin, cukorka, stb. Remélem meggyógyulok, mire hazamegyünk. Amiiii most már csak 5 nap. Már alig várom. T holnap szabin lesz, úh megbeszéltük, miket kell csinálnom aznap, összeírtam a listát, viszont mehetek be 7re. Nembaj rövid hét lesz, aztán sweet home :)

2013.01.13.

MOT sztori

JIHAAA igy kell elni. ?25 egy failed MOT-ra (muszaki). Aszongya az ember, rohadt az alja, meg itt fustol meg az szar, ?700 alsohangon.. A fonokommel voltunk, es szerinte is bullshit legalabb a 70%-a, amit az ember mondott. Foleg mivel az egesz kipufogot 2 hete csereltek, tehat amit arra mondott, nyilvan nem lehet rossz. Ennek fenyeben viszont hogyan bizhatnank a tobbiben?

Szoval most kollegam egy speci haverjahoz megyunk holnap, Kis-Varsoba (Luton uj neve, annyi lengyel van ott) aki penzert mindenre hajlando. Meg akar dolgozni is. Meglatjuk. ?300-at megerne siman, akar 4-et is, meg akkor is kerestem a baleseten 😀

Megosztom Facebookon!
Megosztom iWiWen!
Megosztom Twitteren!
Megosztom Google Buzzon!
Megosztom Google Readeren!
Megosztom Tumblren!

A maszk

Kb. 1 éve kerestem a maszkról anno leszedett és eltűnt emblémákat, nemrégen előkerültek, persze akkor mást kerestem, most pedig felaplikáltam őket a maszkra. A végleges formájában majd fényes fekete lesz a maszk a logó és a 4×4 felirat pedig valamilyen sötét bordó, hogy ne nagyon üssön el, ne legyen hivalkodó annyira mint a gyári króm.

Előtte / utána

Megosztom!PrintFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblrAdd to favorites

Hoppá ?

Hopp, a szerver alatti vas rendetlenkedett kicsit, remélhetőleg a szolgáltató ezt azóta javította. Na mindegy javítottam az adatbázis hibát, cserébe kaptok egy téli képet!

 

 

Megosztom!PrintFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblrAdd to favorites

Puntika meggyógyul :)

Eljött Punti életében ismét a műszaki vizsga ideje. Természetesen a balesetből fakadó törött lámpát és a lökhárítót nem sikerült időben kicseréltetnünk, mivel az itteni szerelők nem vállalták el (nincs idejük, eszközük, kedvük, stb). Úh mivel szombaton lejárt a műszaki, Ráci kollégája ajánlott egy autóst, akihez szombaton elvittük. Vizsgálgatták jobbról-balról és végül arra jutottak, h nem halálos, javítható, dehát az pénzbe kerül nyilván. A költség nagy része megvan a bizti pénzből, amit a balesetre adtak, úh nagyjából 0-ra jött ki. Ott kellett hagynunk, elvileg legkésőbb csütre kész. Már nagyon várjuk, h rendbejöjjön, mert most a héten elég necces a munkába járás. Most megnéztük, h melyik busz jó nekem. Már csak azért imádkozhatok, h tényleg jöjjön, mert napi 3x jár, természetesen, mire végzek a munkával már nem jár. Úh hazafelé megint a másik buszokkal jövök. A lényeg, h megcsinálják Puntit, úgy ahogy van, és egy évig biztos nem lesz semmi baja és remélhetőleg a következő évi vizsgán sem lesz gond.

Ami érdekes, h Ráci letöltötte a MOT (műszaki vizsga) adatait Puntira, és azon az volt, h egyik évben megbukott kb 20 indokkal, következő évben átment 0 hibával, aztán megint ugyanaz a 20 hiba merült fel a következő évben és mikor Ráci megvette, akkor éppen megint semmi hibája nem volt és átengedték. Most megint úgy látszik páratlan év hatására ugyanaz a 20 hiba. Szóval kicsit gyanús volt a korábbi műhely…

Szóval várjuk a csütöt, Ráci elmegy érte és elvileg már azzal jön értem csüt délután. Jövő héten ráadásul T egy nap szabit kivesz, még a tavalyiból, úh egy napot egyedül leszek. Megteszem a maxot, aztán meglátjuk mi sül ki belőle :)

2013.01.06.