Kemény hét, lazítás

Hétfőtől szerdáig egyedül dolgoztam bent. Hétfőn csak az ebédszünetem tartottam meg, kedden-szerdán meg még egy szünetem. Igyekeztem mindent időre befejezni és jól csinálni. Gondoltam, úgyis majd később derül ki, h jó voltam-e, amikor megkapják a cuccaikat a népek :) Nagy hajtás volt, főleg, h egyedül csináltam mindent. Végül sikerült mindent elintéznem, megcsinálnom, leszerveznem, csomagolnom. Még telefonáltam is.

Volt egy megrendelés, amit kértek, h még ne küldjek ki, mert még jön hozzá még egy. Viszont azt nem tudtuk letölteni a rendszerbe, mert volt vele vmi probléma. Persze engem meg baszogattak, h ennek aznap ki kell mennie, akkor is, ha meghal vki. De mivel rossz volt a rendszer, lehetetlen volt. Ráadásul később sem tudták javítani, úh mondtam, h sorry, de ez van. Ami a mák az egészben mégis, h véletlenül mégis kiküldtük a másik megrendelést, így azt másnap már megkapták :) Csütörtökön, mikor jött vissza T, átnéztünk mindent, összességében teljesen elégedett volt velem. Persze, hagy ne mondjam, h csüt-péntek kb semmi meló nem volt, úh végül péntek du már lapokat csomagoltunk mindannyian. Ilyen az élet :)

Csütörtökön elkísértem Rácit Londonba, mert egy szervert kellett elhoznia és lepasszolni. Persze aznapra volt betervezve, h jön egy ügynök csaj, aki megmutatja a lakást egy érdeklődőnek. Mondta neki Ráci, h oké, de 5 és 6 között jöjjenek, mert utána le kell lépnünk. Ugyanis 8ra kellett ottlenni a szerverért Londonban. 6kor felhívta Ráci az ügynökséget, h mégis hol a csaj, mert mennénk. Hát ő nem tudta, de mondta, h most végeztek egy lakásnézéssel, úh hamarosan itt kell lennie. Hát nem volt. Ráci megint felhívta őket, h még várunk egy kicsit, aztán elhúzunk. A srác mondta, h rákérdez a csajnál és utána visszahív minket. Na, azóta is hív…. Nem tudom, h engedhet meg magának ilyet egy ügynökség… Fél 7kor zártuk az ajtót. Volt nálunk céges GPS, meg a telókat is vittük, azon néha jobban lehetett követni az utat. Londonban az utak borzadalmasak. Iszonyat keskenyek, össze-vissza mennek, tekeregnek. Nyilván nem mindegy, h melyik sávban mész, mert totál máshova lyukadsz ki, ilyen apróságok. Lényegében szépen felértünk úgy 2 óra alatt. Hazafelé viszont a hazavezető út egy szakasza le volt zárva, ami rávitt volna minket az autópályára. Vhogy ki kellett kerülnünk. Ráci rámbízta a navigálást, ami köztudottan hiba. Lényegében egy órát még csalinkáztunk, mire a helyes útra tévedtünk. Találtunk út közben egy éjjel-nappali Tescot, ott vettünk szendvicset, megettük és mentünk tovább hazafelé. 2re értünk haza, eléggé mosottak voltunk. 4 óra alvás után meg jöhetett a kelés, csodás volt :)

Korábban Edit mondta, h lesz egy összejövetel nála pénteken, ilyen sütés-főzés és, h menjünk el. Estére összekaptuk magunkat és átmentünk. Előtte ittam már Baileys-t, ott meg vodkáztam. Mivel eleve fáradtabb voltam, ezért gyorsabban is hatott.. Nagyon jól éreztük magunkat, beszélgettünk mindenkivel. Elmentünk Bletchley-be bulizni, ill. pontosabban, csak odamentünk, de Ráci már a kocsiban elaludt, olykor én is, úh inkább taxit hívtunk és hazajöttünk. A hülye szoba még forgott egy ideig, aztán sikerült elaludni. Ma későn keltünk, nem meglepő módon és délután átmentünk Edithez, mert otthagytuk a kocsit tegnap. Ettünk, beszélgettünk a többiekkel, aztán elmentünk megnézni a házikót, ami már nagyon jól halad:

CAM00242

Most este még mosok, eszünk és kész is. El is ment a nap.

2013.03.09.

Megvolt a pályanap

Több mint 2,5 hónapja nem írtam, elég hosszú idő. Ezért elnézéseteket is kérem nagyon pörgős tél végén vagyok túl, eléggé össze jöttek a dolgok. De a lényeg a pályanap. Elég sokat lehetett olvasni, hála istennek elég jó volt a sajtója, és az utóélete is elég bizalomgerjesztőnk ígérkezik, de igazából az előzményeket a szervezőkön kívül nem sokan ismerik.

Most szögezzük le a nyilvánvalót, nem mi találtuk fel a csőben a lyukat. Az alapötlet már régóta motoszkált a fejemben, egészen onnantól, hogy az első Totalcar trackdayre nem tudtunk menni (a másodikra sem), az irdatlan nagy távolság miatt.

Mit csinál hát ilyenkor az ember, meglévő dolgokból kezd dolgozni, ha mi nem megyünk a hegyhez, hát azt hozzuk ide. Kelet-Magyarországon az hobbi autósport kb. halott, ezzel nem árulok el senkinek újdonságot, valamint arról is letettem h valaha versenyezni fogok.

A pályanap ötlete végérvényesen egy szilveszteri buliban hagyta el a számat, ahol megkérdeztem Csöpit és Dzsannit mit szólna egy ilyenhez. Kapva kaptunk az alkalmon, elkezdtük másnap kitalálni a dolgot. Ment a matek, mikor, hol, hogyan. Csöpi felvette a kapcsolatot a Rabócsiringel, és pedig először Karottával (Bazsó Gábor), aki habár képben van a pályanapokkal, csak vendég volt ilyen eseményeken így a saját pályanapjuk szervezőjéhez Vályi Pistához irányított. Mindketten nagyon közvetlenek és segítőkészek voltak, Pistával többször is beszéltem telefonon, és remek ötleteket és tanácsokat adott. Nyugodtan állíthatom Pista nélkül nem sikerülhetett volna a dolog. Közben elkezdődtek a tárgyalások a Rabócsiring vezetésével akik teljesen nyitottak voltak az ötleteinkre, így alig 3 hét leforgása alatt a pályanap sarokkövei a helyükre kerültek.

Sok volt még a teendő, nem volt nyomvonal, felelősségvállalási nyilatkozat, nem voltak média támogatók, volt egy félkész gyakorlatilag üres oldalunk, és nem voltak résztvevőink sem. Csak annyi volt biztos, hogy lesz pályanap, ekkor már nem volt visszaút.

A Totalcar csapata teljes vállszélességgel mellénk állt, felkerültünk a programajánlóba, sőt még egy cikkben is megemlítették a napot, amiben nagyon pozitívan nyilatkoztak a kezdeményezésről. Ezt természetesen nem győzöm elégszer megköszönni. A pályanapról cikk is fog készülni, melyet Sipos Zoli fotózott, és dokumentált.

A Rozsdakupac magazin is mellénk állt, ők is készítettek beszámolót, és videó is készül melyet később láthatunk majd. Binci is adott természetesen ötleteket.

A Hajdupress / Alföld TV-t mint médiatámogató, a Rozsdakupacon keresztül talált meg minket,  ők bannercserével, programajánlóval és összefoglalóval segítették az rendezvény népszerűsítését.

És végül, de nem utolsó sorban a Pizza Via, akik reklámfelületet biztosítottak a rendezvény számára.

Megjelentünk még a carsandgirls.hu és a 365hp.ro oldalain is, illetve ha még valakit kihagytam volna nyugodtan szóljatok.

Szépen lassan elkezdtek szállingózni a nevezők, és hála istennek egy elég érdekes géppark verődött össze, ladáktól  evóig elég sokminden megfordult a pályán.

Összegzésként szerintem egy jó hétvégét zártunk, az eddigi visszajelzések is ezt igazolják.

Hogyan tovább??? A folytatásól még egy hármas egyeztetést kell tartsunk, de nem látom akadályát annak, hogy egy hagyomány és közösség teremtő rendezvény legyen belőle. Szerintetek???

palya

Megosztom!PrintFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblrAdd to favorites

Aranyköpés ? Kabát

– Nem fázol abban a bőrkabátban?
– Nem, ez műbőr.

Helyettes :)

Hétfőn egyedül voltam, de egész jól elboldogultam :) T mondta is, h elégedett volt a munkámmal és szépen megcsináltam mindent. Büszke is voltam rá :) Ennek örömére jövőhéten is csütörtökig szabin lesz, úh nagy lesz a hajrá. Felhívtam a Vision2Learnt is, de elfoglaltak voltak, tartsam. Kétszer tartottam sokáig, aztán meguntam. Írtam nekik válasz emailt, h egyszerűbb, ha ők hívnak és megadtam az időszakot, h mikor tudnak elérni. Na, azóta semmi…

Ma T aranyos volt, mert összehaverkodott telefonon egy sráccal a TNT-nél és szoktak beszélgetni, meg csomó mindent elintéz nekünk a srác. Mivel ugye ő szabin lesz, és nekem kell majd a szállításokról is gondoskodni, mondta, h felhívja a srácot, elmondja, mi a szitu és utána beszéljek vele, mert úgyis van két megrendelésünk. Így is lett. És tényleg tök aranyos volt a srác, meg türelmes, meg is köszöntem neki, h időt szakított rám. Mondta, h ne aggódjak és ne idegeskedjek, mert majd ő segít, amiben tud :)

Sajnálatos módon a héten több ember is kidőlt betegség miatt, tegnap a feléből is hazment pár. Mára még egy kollégám mondta, h ő rosszul érzi magát. Én is megfáztam, de olyan gyorsan jött, h sztem olyan gyorsan el is fog múlni. Tipikusan ilyen allergia tünetű a dolog, amikor csak víz folyik az ember orrából… hergel… Főleg, h most nem betegedhetek le semmiképpen. Ja, és csak hogy tuti legyen, h rám van bízva minden, a főnök is szabin lesz, úh tényleg egyedül kell majd megoldanom mindent. Menni fog, vagy így vagy úgy, megoldom. Ahogy eddig is :)

Ma amúgy kb alig dolgoztunk, mert állt a rendszer, T-val beszélgettünk a munkáról, meg mik lehetnek majd jövő hétre, meg matricáztam pár kártyát és ennyi. Ez a nap nagyon gyorsan eltelt, mintha nem is lett volna, szemben a szerdával, ami éveknek tűnt :D

Megjegyzés: Azért írok csak kezdőbetűt a nevek helyett, mert az illetők nem tudják, h blogolok róluk is. Akik meg tudnak róla, azoknak használom a nevét :) Most esik le, h holnap már március…. hogy rohan az idő.

2013.02.28.

Haladgat minden

Ezen a héten több telefont is el kellett intéznem. Jó érzés volt, h meg tudtam csinálni, és főleg az volt pozitívum, h volt váratlan kérdés, és mégis értettem és tudtam válaszolni :) T nem lesz holnap, úh egyedül tartom a frontot. Megbeszéltük megint, h mi lesz a teendőm, úh elvileg minden rendben lesz :) Szombaton átmentünk Edithez, h angolozzunk, végülis azt is csináltuk :D Edit mondta, h menjünk el vele az egyik társasági találkozóra. Nekem nem volt hozzá kedvem, mert nem is úgy öltöztem, meg amúgy is sajnos nagyi típus vagyok, vagy mondjam úgy, nem vagyok partyface. Mondjuk nem is egészen party lett volna, na mindegy…

Rácinak viszont volt kedve, úh megbeszéltük, h ő elmegy Edittel, én meg hazakocsikázok. Beállította nekem a GPS-t, úh végül hazakeveredtem. Persze voltak kalandjaim. Először is lefulladtam, mert megszokásból magam felé húztam a sebváltót, mert kettesbe akartam tenni. De ugye nyilván nem sikerült, meg az a rückverz volt, csak azt meg másképp kell betenni. Végül sikerült elindulnom, de az egyik körforgiba mondta a GPS, h itt menjek ki. Tehát nem felkészített előre, hanem benne mondta. Naná, h pont akkor jöttek mögöttem, úh lassítottam és megvártam, míg elmegy a másik kocsi, aztán én is kihajtottam ugyanazon a kijáraton. Azért kötelező volt ledudálni a hajam. Végül rendben hazaértem. Foglalkoztam még a mintáimmal, meg beszélgettem azokkal, akik még fent voltak. És úgy voltam vele, mivel van időm még, ezért megfőztem a mai ebédet.

Meg gondolkoztam, h mit kellene csinálnom, h javuljon az angolom. Edit adott pár tippet, meg tényleg sokat segített, úh sztem ráállok azokra. Először azzal kell kezdenem, h belátom, h nem vagyok teljesen hülye hozzá. Ez a legnehezebb lépés. Az a baj, h feszélyezve érzem magam beszélgetni vkivel, mert mire kinyögök vmit, addig elunom én is az életem. És ki akarna így beszélgetni velem. Meg eddig nem is éreztem szükségét, h fejlesszem magam, mert elkönyveltem, h úgysem menne. Így viszont, h találkozunk emberekkel, muszáj lesz, mert másképp nem megy. Úh ráállok a dologra és megpróbálok fejlődni.

Holnap úgyis azzal kezdem, h felhívom a Vision2Learnt, h confirmálják a jelentkezésemet és küldjék a tanulnivaló anyagokat. Meg holnapra amúgy is van legalább két céges hívásom, úh ezekből nem lesz hiány asszem.

A házikónk is haladgat, már megvan a külső burkolat :)
CAM00130

2013.02.24.

Haz allapot

Ma igy nez ki:

CAM00130.jpg

Megosztom Facebookon!
Megosztom iWiWen!
Megosztom Twitteren!
Megosztom Google Buzzon!
Megosztom Google Readeren!
Megosztom Tumblren!

Rövid hét, hosszú buli :)

Ez a hét villámgyorsan telt el, mert nagy megrendeléseink voltak a specialon. Egész jó volt, egyszer telefonáltam, nem is volt vészes, le tudtam beszélni a dolgokat és értettem is, ez fura :D Érdekes módon kedden közölték a despatch-os kolléganőmmel, h menjen pickingelni… Az okát nem tudtuk meg, főleg, h tök jól menedzselt mindent és mindennel mindig kész voltak a srácok és minden rendben ment. Végülis mondta, h ugyanennyi pénzért el is pickingel, de szerdán sírt mégis :( Sajnáltam, mert olyan embert tettek vissza a despatchra, aki szintén ott volt korábban, de a hozzáállása miatt visszaküldték pickingelni. Szóval érdekes. Péntekre és hétfőre M szabit vett ki, nemtom, h emiatt-e, úh pénteken engem átraktak a despatchra segíteni.

A nap után összeszedtük magunkat, átmentünk Edithez, majd O értünk jött és elmentünk A-hoz, aki szülinapi bulit tartott. Iddogáltunk, csipegettünk meg beszélgettünk. Voltak már ismerős arcok, úgy jó volt. Mindenki tök jó fej és a kor nem számít, mert mindegyik lökött :D Asszem beillünk a társaságba :P Az összejövetel után, olyan fél 1 körül elindultunk bulizni. Ez egy meleg klub, de persze heterók is mehetnek :) Bővebben a helyről: http://www.pinkpunters.com/
Nagyon jól éreztük magunkat, végre az én zenéimet játszották, rengeteget táncoltunk. A társaságból az egyik lány elkezdett nyomulni rám, de nyugodjon meg mindenki, csak a táncig jutottunk :D

Most 3/4 3 van és még mindig nem keltem fel, asszem fáradt lehetek :) Viszont mindenképpen sétálunk egyet, mert vmi varázslatosan csodaszép idő van. Tegnap este-hajnalban sem fáztunk, pedig elég lengén öltöztünk.

Swap

Az utobbi idoben az tortent vala, hogy mikor vidaman mentunk kivalasztani a csempet, a 278. tervrajzon ott figyel egy bus stop. Elkezdtem hisztizni, mert csak ugy a jarda mellett allt volna meg a busz, ez azt jelenti, hogy a nepek gyakorlatilag a nappalinkban vartak volna.

Na ez ennél hosszabb volt, de végül felajánlották a cserét, ugyanpénzért megkaptuk a szélső lakást a kisutcában!!

CAM00087.jpg

Most akkor ez leszen AZ.

CAM00089.jpg

De a bus stop akkora gond volt, hogy majdnem masikat vettunk mashol. Aki siet, meg elcsipheti a Barratsék Ashford hazat, ami rém fasza, napkollektoros es semi-detached, az se rossz vetel.

A kocsi meg egyelore jol megy. Ha kell valakinek egy 2001-es Punto, elado barmikor de legkesobb juniusban.

Megosztom Facebookon!
Megosztom iWiWen!
Megosztom Twitteren!
Megosztom Google Buzzon!
Megosztom Google Readeren!
Megosztom Tumblren!

Ez a hét?.

… sűrű volt, de nagyon jó. Egész héten a despatch-on voltam :) Pénteken délelőtt iszonyú rosszul lettem, görcsölt a hasam, aztán a fejem fájt és szédültem. Mondtam Chris-nek, hha nem gond, akkor hazamennék. Mire hazaértem persze elmúlt. Úh kitakarítottam az egész lakást, meg megint nekiálltam tanulmányozni az Inkscape-et. Most már egyre több mindent felfedeztem, úh talán lassan tudok majd alkotni bármit is :) Estére persze megint fájt mindenem. Sztem az emelések megint kicsit megártottak, mert rengeteg mindent kellett pakolni. Pénteken még mondta Chris, h hétfőtől megint menjek a special-re…. hát codássz…

T jelentkezett a másik állásra, amit ajánlottak neki telefonon, mert jófej. Elmondta Chris-nek is és vár ajánlatot, h miért maradjon itt. Abban maradtak, h megkérdezi a nagyfőnököt arról, h mi lenne, ha kifizetnének neki egy intenzív angol tanfolyamot, ami 500font. Ez ilyen hivatalos angolra oktat. A második opció a tanfolyamra az volt, h ha ketten mennek, akkor olcsóbb és T engem javasolt :) Szóval ez tök rendes volt tőle, jól meglátjuk, mi lesz ezzel.

Ma 10re mentünk a Barratthomes-hoz megnézni egy másik lakást. Nem volt rossz, hanem nagyon szép. Annak is volt terasza, ehhez járt két kocsibeálló és kert is. Viszont a konyhafelszerelésben csak a gáztűzhely van benne. A sales-es fazon elmondta az egész életét, ott voltunk egy órát. Tervrajzokat nézegettünk meg mindenfélét. Érdekes volt, szép is minden, meg a fazon is jó fej volt. Ezután felhívta Ráci a Charles Church-öt, mert pénteken kaptunk egy üzenetet, h hívjuk vissza őket, mert van megoldás a buszmegre. Mondta Tracey, h menjünk be 2re. Ezért megejtettünk még egy bevásárlást és beültünk ebédelni a Mekibe. Hát kb 40 millióan voltak és amint felszabadult egy hely, már foglalt is volt. Mi is vadásztunk, aztán nagyjából 10 perc után vkik elmentek és mi voltunk a leggyorsabbak. Húztuk az időt, aztán elindultunk az irodába. A csajszi elmondta, h valóban terveztek oda buszmegállót, de ott nem fog járni busz. Egyelőre…. de ők azt nem tudják garantálni, h soha. Mondtuk, h ez így nekünk nem jó, mert nem is így ajánlották a lakást, mielőtt elfogadtuk. Tracey nagyon erősen elgondolkodott, majd mondta drámai színjátékkal, h mi lenne, ha. Ha felajánlanák a sarki, drágább lakást, ugyanazért az összegért, amennyiért a mostanit vettük volna meg. Mondtuk, h az úgy nem lenne rossz. Elintézett pár telefont, persze ezt már csak azért, h tényleg elhigyjük, ő ezt most találta ki és egyeztet még az illetékesekkel. Na, a lényeg az, h megkaptuk inkább a sarki lakást, aminél egy szomszédunk lesz csak, szemben pedig ugyan két ház épül, de a mi lakásunk pontosan közötte van, tehát előttünk majd a másik házlakók kocsibeállójának kisutcája lesz, mögöttünk pedig a parkoló. Így lényegében 5000fontot ajándékoztak oda, v inkább alkudtunk le, nézőpont kérdése. Lényeg, h jól jöttünk ki és így tényleg lesz sajátunk :) Vmiért ez a ház inkább májusra készül el, ezzel kapcsolatban még majd keresnek minket hétfőn, h mikor is készülnek el pontosan. Nice :)

2013.02.09.