Újabb?

Újabb ügynökséghez mentem el: http://www.interactionrecruitment.co.uk/ . 11re kellett mennem, de megbeszéltem Rácival, h elvisz reggel a központba és onnan majd én elmegyek a helyszínre. Igazából már nagyjából az ügynökség előtt tett ki. Úh volt 2 órám. Annyira gyönyörű idő volt, h kiültem az egyik köztéri padra a mall-nál és olvasgattam. Hogy mit? A másik ügynökségtől kapott anyagot :) Elolvasgattam, aztán olyan 10:50 körül beballagtam. Természetesen aki behívott nem volt ott, úh egy srác odaadta a jelentkezési anyagot. Kitöltöttem, meg itt turpisok voltak, ebben már benne volt az “okossági teszt”. Ez annyit tesz, h össze tudsz-e adni két számot, pl. 3+25. Mikor végeztem, addigra elő is került az ember. Csekkolta, aztán kicsit elbeszélgettünk. Csodálkozott, h irodai munka után miért vágyom a warehouse-ra. Elmondtam hát neki. Mikor már nagyon örültünk egymásnak, akkor elindultam az irodába.

Megvettem a kis két fontos jegyemet és elmentem az irodába. Nekiestem tovább is a terület megismerésének és vmit a hírlevélbe aplikálni. Tim aranyos volt, kicsit beszélgettünk, aztán megbeszéltük, h végre elküldi a videokat, amit feltöltök majd youtubera. Hát nem kapkodta el még most sem :P Holnap tehát valszín folyt. köv. Beszélgetett Rácival is kettesben a pubban. Meg tőle kérdezte Tim, h én hogy érzem magam itt, meg szte már egész szépen ki tudom fejezni magam :) Meg h meg kellene próbálnom jelentkezni nem csak warehouse-ra. Nos ugyanúgy jelentkezem adminos állásra is. Valszín ezt az önéletrajzot is fel kell turbózni, mert nem nagyon keresnek ilyen fronton. Átírogatjuk, meg javítjuk, amit kell, aztán küldöm tovább. Meglátjuk.

2012.04.30.

Pénteki zárás

A pénteki napom elég zsúfolt volt, mivel a hírlevél szövege nem lett tökéletes, elkezdtem komolyabban foglalkozni a témával. Rájöttem, h nagyon is meg kell ismernem az eLearning téma kört, és ezzel együtt majdnem minden csínnyát-bínját. Beleástam magam a Lectora és a Business Moodle világába, ami egyrészt tényleg érdekes, másrészről gyűjtögettem az infokat. Mi az, ami érdekelheti az embereket. Egyfelől a meglévő ügyfeleknek nyilván vmi hasznos, ingyenes programot, lehetőséget, tanácsot kell tenni; azoknak pedig, akik nem nálunk vannak, el kell magyarázni tömören, röviden, h mi is az az eLearning. Ahogy egyre jobban kezdem megismerni, tényleg hatalmas találmány. A két legfontosabbat tudja megoldani az ügyfeleknek, ami napjainkban számít: rengeteg időt és még több pénzt tudnak megspórolni. Szóval ezen ügyködtem délelőtt.

Aztán Sarah megmutatott néhány traininget belülről, h hogyan is működnek ezek a programok. Közben elkezdett bevonni az értékesítési részbe, merthogy együtt megyünk majd meetingekre :) , ráadásul én leszek az, aki teszt adatokat biztosít az érdeklődőknek, h kipróbálhassák a felületet. Tehát hivatalosan is az én aláírásommal mennek ki a levelek. Persze az első teszt levelet elküldtem Sarahnak, h nézze meg nyelvtanilag, meg elég hivatalos-e, ilyesmik. Visszaküldte a levelet, h nagyon jó lesz, csak tesz néhány javaslatot. Tulajdonképpen majdnem mindent átírt :D Viszont ezáltal a következő levelem már tökéletes lett.

Ez a két hét, mialatt itt vagyok a cégnél, rengeteget tanultam. Nagyon hálás is vagyok a bentieknek, h ilyen segítőkészek és tudunk beszélgetni, még ha a részemről néha nyögvenyelős is. Azért most is minden este úgy alszom el, h angolul beszélgetek magammal, pontosabban egy elképzelt szituáciban mit mondanék. Rengeteg szituáció lehet, úh sosem unatkozom :) Az is fontos, h az irodai angolt hallgathatom és lehetek a részese minden nap.

Pénteken a szokásos 17 órakor leléptünk és mikor beültünk a kocsiba, megszólalt a telefonom. Persze nem hallottam, csak éreztem, mert a hangot mostanában le szoktam venni, h bent ne legyen zavaró. Az egyik ügynökségtől kerestek, h milyen munkát szeretnék, mert megkapták a CV-met. Amin csodálkoztam, h sikerült teljesen folyamatosan beszélnem, őőő-zés és szünetek nélkül, ráadásul telefonon. Mikor letettem, Ráci is rácsodálkozott és mondta, h most milyen jó voltam :) Szóval hétfőn 11re megyek egy ilyen elbeszélgetésre, meg papírkitöltésre. Gondolom olyan lesz, mint a korábbi helyen, ahova elmentem, úh annyira nem izgulok, ez csak egy beszélgetés lesz. Még azon is gondolkoztam, h nem harci díszben megyek, de lehet, h mégis megadom a módját, soha nem lehet tudni.

Este, mikor hazaértünk, Ráci nekiállt a lángos készítésnek, én pedig kitakarítottam, mert meghívtuk Editet és Matt-et egy jó kis lángosozásra. Azt kell, h mondjam, a lángos egész egyszerűen tökéletes lett és szerencsére mindenkinek ízlett. Matt aranyos volt, mert kivett egy lángost és mondtuk neki, h ehhez van fokhagymás tejföl, meg reszelt sajt, azzal szoktuk enni, úgy a legfinomabb. Ő pedig vett egy kanál tejfölt és a tányér szélére tette, a lángos mellé :D Persze mi szakadtunk, dehát honnan is tudhatta volna, hogy működik. Csináltunk előtte egy prototípust és utána minden rendben ment. Edit hozott jó kis Fügyülőset, asszem bodzás-mézes ízben, nagyon kellemes volt. Jókat beszélgettünk, pontosabban én annyira nem tudtam részt venni, mert Ráci és Edit már tökélyek az angolban, szóval mire én kiszenvedtem egy mondatot, eluntuk az életünket :D Tényleg érdekes, h egyszer tök jól megy és gördülékenyen, máskor pedig szenvedős. Lehet, h ez a péntek délutánok sorsa, akkor már nem mukod az angolom.

A mai napra pihenést terveztünk, aztán sztem holnap jöhet a jól megérdemelt vasárnapi sétánk. Azokat nagyon szeretem, kiszellőztetjük a fejünket, megmozgatjuk öreg csontjainkat. Szóval ma csak henyélés :)

2012.04.28.

Zerg rush

Aki függő érteni fogja.
Írd be a googlbe, hogy Zerg rush
Ha nem vagy függő úgy is vicces.

Jóságok :)

A tegnapi napon elég sokat szenvedtünk Richarddal a hírlevél design-olásán. Pontosabban a designt már megcsináltam, csak segítenie kellett néhány HTML kód megalkotásában. Nagyon szép kis hírlevél lett, de aztán voltam olyan szerencsétlen, h nem mentettem el. Úh ma újrakezdtük az egészet. Szerencsére hamar helyreráztuk, úh sztem holnap már mehet is ki a népnek :) Ma 2kor Sarahval elmentem a meetingre. Az egy órás úton volt miről beszélgetnünk, jól éreztem magam. Szinte mindent értettem, meg szinte ő is engem :D Nagyon türelmes és segítőkész velem, csacsogtunk. Megérkeztünk a helyszínre, ahol beszálltunk a liftbe. Utánunk beszállt egy hapsi. Akartam mondani vmit Sarahnak, és majdnem mondtam magyarul. Aztán eszembe jutott, h Sarah angol hiszen, úh angolul kellene mondanom, de azt a hapsi is érti. Pedig csak azért akartam beszélni, h ne legyünk kukák. De végül kukák voltunk. A meetingen tényleg csak megfigyelő voltam, érdekes volt hallgatni. A fókuszálás is ment, de egy idő után elkezdett fájni a fejem. Kicsit elhúzódott a meeting, 2,5 óra volt. Aztán visszamentünk az irodába a kutyákért, és Sarah hazavitt.

Összességében tehát nagyon-nagyon jó nap volt, hasznosan telt. A holnapi meetinget most kihagyom, mert Sarah mondta, h hosszú lesz, meg minden – de főleg meg minden :D . Szóval majd a következő alkalommal. Sztem amikor majd teheti, magával visz. Az nagyon jó gyakorlás nekem.

Érdekes, h amikor este anyuékkal beszéltem, néhányszor majdnem angolul mondtam szavakat, vhogy az jött volna a számra. Máskor az ilyen embereket lehurrogtam, h most mit hősködik, h magyarul már eszébe sem jut a szó… De be kell látnom, h egyszerűen tényleg, ha keményen benne vagy a nyelvben, akkor egész egyszerűen az adott nyelven jut eszedbe. Sztem ez egy jó kezdet :)

2012.04.25.

EuDM to JDM :)

A JDM lámpa mániám egy magányosan youtube előtt töltött estén kezdődött. Ráakadtam egy eredeti japán belpiacos 4wd autókat bemutató tesztre. Az áldozatok ha jól emlékszem Mazda 323 GTR, Nissan Sunny GTR talán, Subaru Legacy, Mutrubishi Galant VR-4, és talán Toyota Celica GT4, de tényleg nem vagyok benne biztos és nem is ez a lényeg. Na ott láttam meg, hogy mikor a touge szakasz következik a az enyémmel ellentétben nem 2 féklámpa villan fel, hanem az egész sor. Az egész sor helyzetjelző és féklámpa is. Tehát a 4 helyzetjelző 2 féklámpa izzót kellett 6 helyzetjelző 6 féklámpa kombinációra módosítani a ködlámpa kikötésével. Íme az eredmény:

 

 

 

 

Megosztom!PrintFacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedInLiveMySpaceRSSTumblrAdd to favorites

Sokminden

Na ma végre befejeztem a hírlevél design-ját. Richard ma nem volt bent, úh lehet, h holnap átszerkesztjük az egészet és az lesz kiküldve. Ez majd holnap kiderül. Viszont Sarah nagyon kedves volt, felajánlotta, hogy:

– Ahova Ráci jár angol órára, rákérdez nekem a részletekre, és igyekszik bejuttatni oda :) A piszkos anyagiakról még nem volt szó, de majd gondolom megbeszéljük.

– Csütörtökön lesz egy tárgyalása és elvisz engem. Ez sztem hatalmas ajánlat, mert tisztában van a nyelvtudásommal. Persze nekem nem kell majd előadnom, csak jópofizni. 4 ember előtt fog prezentálni, aztán megbeszélik a részleteket.

Úh szép lassan alakul minden, eddig a legnagyobb rendben :) Ma elmaradtak a jelentkezések, igazából nem is nagyon volt olyan, amire elküldtem volna, mivel továbbra is a legtöbb helyen a telefonálgatás az elvárás. Sarah ebben is biztatott, h néhány hét és már fog menni a telefonálás is :)

Így tehát mostanában nem unatkozom szerencsére. És jövőhéten meg megyünk haza családozni :) Már nagyon várom.

(És végre HTML-ben sikerült megoldanom a sorkizártságot :D )

2012.04.23.

3. Hétvége

Nos, az elmúlt napokban ismerkedtem a hírlevélküldővel, amit használunk majd a kiküldéshez. Nézegettem a designokat. Nagyjából ezekkel teltek a napjaim. Jelentkezéseket továbbra is küldözgetek, de sajna eddig még semmi. Ráadásul, ahol múltkor voltam interjún, onnan sem jeleztek vissza, úh valszín dobtak :(

A hétvége jól telt, szombaton pihengettünk, csinált Ráci lángost, ami nagyon finom lett. Ahogy illik, fokhagymával, sajttal és tejföllel ettük, hmmm….. Ma pedig megint sétáltunk egy jó nagyot. Elindultunk napsütésben, aztán elkezdett csepegni az eső, aztán szakadt, majd következett a jégeső és végül megint a 40fokos napsütötte idő. Megnéztük a bradville-i szélmalmot. Nagy és tényleg malom :D

Szóval egyelőre nem tudok sok mindenről beszámolni, kicsit megültek a dolgok, de kitartok még :)

2012.04.22.

Hihetetlen, de igaz

Chuck Norris egyszer megnevettette Áder Jánost! (Természetesen csak egyszer volt erre hajlandó, ha 100-szor próbálja, 100-szor sikerül)

Aranyköpés ? Otthonka

Fenn vagyunk páran csajhavernál. Amíg mi iszunk ő készülődik az esti bulira – épp átöltözött és bejött a helységbe.
M: ‘B’ az előbb még nem otthonkában volt?
Gy: Miért, most másholkában van?