Névnapos szerda

Reggel megint undorító időre ébredtünk, még aludtam volna néhány órát. Persze tényleg megtehettem volna, de itthon iszonyat unalmas egyedül, bent meg jó :) Szóval összekaptuk magunkat, elindultunk. Akkor vettem észre, h otthon felejtettem a mobilomat, úh visszafordultunk. Persze nagy sor állt, aminek végre a végére értünk. Mikor az ajtóhoz értem, pont hozzánk kopogott volna egy hapsi. Az előző lakót kereste, akinek amúgy is napi több ezer levele jön. Megbeszéltük, h ő már nem lakik itt, hanem mi. Ezután felszaladtam a telóért, majd vissza a kocsihoz és indultunk az irodába.

Mivel én tavaszi időre készültem, úgy is pakoltam a cuccaimat, úh egyfolytában fagyoskodom. Ráci egyik pulcsiját vettem még magamra, úh 4 réteg volt rajtam + a kabát. Megérkeztünk az irodába. Sarah ma nem volt bent, mert ma van a szülinapja, ennek gondolom otthon örültek. Én elmagyaráztam a többieknek, h ma van a névnapom. Ők ezt megdöbbenéssel fogadták, h van olyan, h névnap :) Szóval meséltünk nekik és persze mindenkinek meg kellett nézni, h mikor van a névnapja.

Dolgoztam tovább a weboldalon, Richarddal megcsináltuk a galériás részt, elvileg holnap fel tudjuk dobni az aktuális képeket, megcsináljuk még a közösségi cuccokat is. Szóval szépen haladunk. Közben Sarahnak kezdtem válaszlevelet írni a neverending levelére, ötletelés címén.

Ebédidőben Ráci meghívott a pubba ebédelni és eszméletlen finom bbq-s csirkét ettem baconnel, sajttal, hagymakarikával, párolt borsóval és krumplival. Délután meg folytatódott a munka, közben meg jelentkeztem néhány munkára. Úh most megint várom a hívásokat, h mi legyen.

Tim megint munkaidő lejárta előtt negyed órával megtalált az ötletekkel, úh ötleteltünk :) Kb fél órával maradtunk tovább, aztán rongyoltunk haza. Természetesen az eső továbbra is szakadt. Ernyő nélkül egy élvezett itt lenni. Az angolok viszont ebből nem csinálnak problémát. Senkit nem láttam ernyővel közlekedni. Vagy kapucnis kabát, vagy semmi. Ezekhez még nem tudtam hozzászokni….

Most estére már semmi kedvem nem volt háztartást vezetni, úh holnap ezzel még lesz egy köröm, de nem lakozott :P Jól befűtöttünk, mert nekem folyton fáznom kell, de mondtam Rácinak, h ha hazamentünk én elhozom otthonról a téli nagykabátom, meg az összes téli pulcsimat. Itt nem viccel az időjárás. Minden esetre már nagyon várom a hazamenetelt. Az viszont nagyon furcsa, h pont tegnap volt egy hónapja, h kijöttem.

A statisztika úgy alakult, h:
– kb. 50 jelentkezés
– kb. 5 telefonhívás a vezetékesen
– 2 hívás mobilon
– 2 interjú
– 1 gyakornoki állás :)

Eddig szépen alakult minden és gondolom nem véletlenül történik semmi, úh csinálom tovább, amit kell és sztem hamarosan meglesz mindennek az eredménye :)

Köszönöm szépen mindenkinek a szurkolásokat, bevonzásokat, agykontrolokat, ezek mind nagyon-nagyon hasznosak nekem. Még az is, ha csak egy gondolat vagyok a napból, velem vagytok :)

2012.04.18.

Interjú

Tegnap előtt este arra ébredtem, hogy orkán erejű széllökések vannak és vízszintesen esett az eső. Hát mondom ez remek, remélem, reggelre kisüt a nap. Nos, ahogy mondani szokták, tévedtem….

Szóval reggel megszólalt az órám, hogy ideje lenne felkelni és indulni az interjúra. Kinéztem az ablakon és élni sem volt kedvem, nemhogy harci díszben kimozduljak a lakásból. Felkeltem, felöltöztem, összefogtam a hajamat is, h a szél ne vigye mindenfelé. Korábban akartam a helyre érni, h biztos ne késsek, úh elindultam 8:15kor a buszhoz. Örültem, h megvettük az ernyőt, mert most igen nagy hasznát veszem, legalábbis azt hittem. Ahogy kiléptem az ajtón mindkét lábammal, kinyitottam az ernyőt és kb eddig is tartott a használata. Elballagtam azért a megállóba, próbáltam megfogni az ernyőt vmi olyan pózban, h ne menjen mindenfelé, de mivel eltört az összes lába, ezért nem sok esélyem volt a széllel szemben. A rossz az volt, h hirtelen szélfellökések voltak, ezért nem tudtam csak egy pózban tartani, h úgy maradjon. 8:30kor jött a busz, majd 8:45 körül megérkezett a helyszínre. Ha tudtam volna, h busszal és gyalog is ilyen közel van, akkor alszom 9ig.

Megérkezés után még volt egy órám. Az eső továbbra is szakadt, de azért elindultam az épület felé vezető úton. Ahogy mentem, elhaladtam egy aluljáró mellett. Ekkor úgy döntöttem, h megnézem előre, mennyit kell majd sétálni a bejáratig, mert addig beállok az aluljáróba. Így is tettem, szerencsére egy lélek sem jött. Persze amíg mentem visszafelé, próbáltam használni a használhatatlan ernyőmet. Már szakadtam a nevetéstől magamon, mert több alkalommal a letört kampók beleakadtak a hajamba, és próbáltam kiszabadítani magam, aztán beakasztottam az ernyő többi részére a kampókat :D Aztán mikor felnéztem ismét az ernyőre egy nagyobb széllökés után, akkor már fájt a rekeszizmom a nevetéstől. Úgy nézett ki, mint a régi nyalóka. Megvolt a nyele és a tetején egy gombóc :D Na akkor már feladtam a küzdelmeket vele. Álldogáltam  az aluljáróban, aztán elindultam a helyszínre. 9:30ra értem oda, úh csodálkoztak picit, de leültettek.

Jött egy másik srác is interjúra, aki előttem volt beszervezve, csak neki sikerült időben megjelennie. Lejött érte egy vigyorgós srác, bemutatkoztak, aztán felmentek az emeletre, ahol a tárgyaló volt. Nekem be sem mutatkozott, rám sem nézett. Na, mondom akkor ez biztos nem az, akihez én jöttem. 10 perc múlva jönnek le és de, az volt, akihez jöttem. Kikísérte a srácot, majd odajött hozzám. Felmentünk. Vidám fickó lehetett, mert lila ingben volt, sötétebb lila nyakkendővel, sötétszürke nadrágban és rikító narancssárga zokni :) A tárgyalóban várt egy nő, ő volt a menedzser. Kérdezgettek párat, és nem hazudok, összesen kb 4 percet voltam bent. Nagyon kedvesek voltak, aztán mondták, h még várnak pár jelentkezőt és a hét végén kapok értesítést az eredményről. Igazából ez csak 4 hónapos munka lenne, amiből ugye én eleve hiányoznék 3 hetet a mostani “szabi” miatt, meg az esküvő miatt. Ezt nem mondtam, nem rontottam az esélyeimet előre. Amikor végeztünk és kiléptem a kapun, megdöbbentem: vakítóan kék ég, fehér felhők, zöldellő fák, virágok és madárcsicsergés. Hát úgy szídtam az időjárást, h nemigaz. Persze akkor is röhögtem, h ez annyira andis, h hihetetlen már.

Azután bejöttem az irodába, meséltem a többieknek. Nekiláttam a weboldal összerendezésében, nagyon jól sikerült. Még hátravan néhány apróság, de alapvetően nagyon jó munkát végeztem :)

A képes összefoglaló alább lesz majd látható, este feltöltöm a képeket, mert most nem hoztam a telzsinórt :)

2012.04.18.

Wc

Minden ott van, ami kell, de valahogy mégse áll össze a kép.
Koedukált budi az agrárkoliban.

Az ajtó kicsit nehezen csukódik

In progress :)

Hagy ne kelljen elmondanom mennyire nem aludtam semmit… jó, elmondom, h 3 órát sikerült aludnom, egész éjjel járt az agyam. Semmi konkrét, csak hogy mondanám ezt meg azt angolul. Mikor megszólalt az óra, már hálás voltam, mert csak kínszenvedés volt forgolódni. Összekészülődtünk és elindultunk az irodába.

Timmel elmentünk a pubba, kávéztunk és közben megbeszéltük a marketing tervet. Nagyjából mindent hasznosnak talált, csak egy-két dolog nem stimmelt, de az meg amiatt, mert nem nagyon voltam tisztában ezzel a területtel. Viszonylag elég jól megértettem, de nagyon kellett koncentrálnom. Ez az egész napomra igaz volt egyébként. Kb. 2 órát beszéltünk, aztán visszamentünk az irodába. Sarahval megbeszéltünk néhány dolgot, főleg a hírlevelekkel és a weboldallal kapcsolatban. Kaptam hivatalos e-mail címet is, úh megkezdtük a levelezés :)

Lényegében a weboldalt és a hírlevelek összeállítását rám bízták. Ennek örülök, de nagyon nagy felelősség is. Természetesen előzetesen mindent egyeztetünk, átbeszélünk, ötletelünk. Nagyon jól éreztem magam, csak tényleg folyamatosan fókuszálnom kellett. Angolul minden: levelek, megbeszélések, kutatási oldalak, stb. Persze nyilván ez a természetes és most mit csodálkozom, de sztem, aki vha ennyi nyelvtudással kijött dolgozni ide, az tudja és átérzi, miről beszélek.

A munka kicsit elhúzódott, úh 5 óra helyett 6:15kor léptünk le. Ráci aranyos volt, mert elvitt kocsival azon az úton, ahol majd holnap mennem kell. Felmértük a terepet, hol kell leszállni, merre kell sétálni, sőt elvitt a kapuig, h hol kell majd bemennem :) Hát nyilván aki ismer, az tudja, h mindenhol eltévedek, úh nemcsoda, h ezt bevállalta :D

Ezután jöttünk haza, még összedobtam a holnapi ebédet, meg a vacsorát. Most elővettem az interjú kérdéseket, de egyrészt, amit tudnom kell magamról és a múltamról, azt tudom, másrészt meg agyilag képtelen vagyok most ezen átrágni magam. A telefonban nem volt vészes a srác hangja, úh remélem, h ez csak jobb lesz élőben. Főleg, ha vele lesz az interjú és nem vki mással.

Minden esetre az biztos, h ma nem kell ringatni :P

2012.04.16.

Aranyköpés

Így délután majdnem aktuális.
“Egy újabb muzulmán reggel… KORÁN van.

Hírek :)

Reggel szokásosan visszadőltem szemet pihentetni. Aztán egyszercsak megszólalt a mobiltelefon készülékem. Mivel nem Ráci volt, ezért gondoltam, h vmi munkaügy. Kipattantam, rohantam a géphez, közben felvettem, h ki az-mi az. Az egyik cégtől hívtak, ahova elküldtem az önéletrajzot. Ez is ilyen warehouse-os, de nagyon jó munka lenne, mert hétfőtől péntekig, 15:30tól 19:30ig. Szóval kedden 10re megyek interjúra, egy valódi interjúra :)

Azért néhány jelentkezést elküldtem, de most nem vittem túlzásba. Nem is voltak olyan szimpik, amikre jelentkeztem volna. Bízom abban, h ha jó leszek az interjún, akkor az sem lesz kizáró ok, h nemsokára hazautazunk :S Még ezen aggódom kicsit, de majd kimagyarázom, meg pillázok szépen, hátha :)

Aztán folyamatban van még egy másik projekt, Ráci főnökével összeülünk hétfőn. Előzetesen készítettem nekik egy marketing tervet. Elég speckó terület az elearning, úh arra fókuszálva állítottam össze. Timnek nagyon tetszett. Abban maradtunk, h hétfőn megbeszéljük a részleteket. Én segítek nekik felturbózni a business-t, cserébe angolul tudunk “tárgyalni” és lesz ő a referenciám más irodai munkákhoz :) Tiszta szuper. Úh a mai napom nagyon szépen alakult.

Délután megcsörrent a vezetékes telefon. Mondom, milyen kelendő vagyok ma. Felvettem és sztem egy fekete nő beszélt, mert olyan hangja volt. Kérdezte, h mi újság, hogy vagyok. Mondtam, h minden ok. És aztán kérdezte, h h vannak a gyerekek. Na, akkor elgondolkodtam, h milyen helyre adhattam be, aminek köze van a gyerekekhez. Nem tudtam, meg abban sem voltam biztos, h gyerekeket mondott. Pedig be is mutatkoztam legalább 3x. Akkor mondta, h lehet, h téves számot tárcsázott. Ebben megegyeztünk és elköszöntünk :)

Rácit megbíztam, h vásároljon be. Megbeszéltük, h töltött kápit eszünk, úgyis itt a szezonja :P Úh ma délutántól töltött kápit csináltunk. Én meg kaptam ajándékba epres sajttortát. Vmiért 1-2 hete úgy kívánom az epret.

Zárhatom úgy a mai blogot, h péntek 13 szerencsés volt most :)

2012.04.13.

Már megint rákontrázott?

Hihetetlen, de Chuck mindig tudja fokozni a lehetetlenségeit :D

A szentandrási sör :)

Black Rose, Pöröly és társaik Szentandrás büszkeségei
Forrás:hir6.hu

Megyejárás: a Hír6 csapata ezúttal a szarvasi járásba, Békésszentandrásra látogatott el, ahol az 1993-ban alapított Békésszentandrási Sörfőzdét Simkó József tulajdonos mutatta be.

Simkó József ugyanúgy, mint ahogyan a környéken senki sem, nem született sörfőző családban. Hogyan is születhetett volna, amikor a sörfőzésnek Magyarországon, különösen az Alföldön, semmiféle előzménye nem volt. Simkó József a békéscsabai Vízmű elvégzése után megbízható, mélyépítő vállalkozóként kereste kenyerét. A meliorációban dolgozott, de ez az iparág éppen akkoriban ment tönkre, egyszerűen munka nélkül maradt.

Simkó József és a sörfőzde folyamatosan bővülő kínálata
További képek itt!

– Honnan jött az isteni szikra? Hogyan talált rá sörfőzésre?

– Kerestem a megélhetés lehetőségeit. Szakmám teljesen leszállóágban volt, valami más után kellett nézzek. Akkoriban hirtelen divattá váltak a magán sörfőzdék. Arra gondoltam, más sem tudhat többet erről, mint én. Miért ne próbálhatnám meg.

– Hogyan kezdett hozzá a sörfőzéshez?

– Először is elmentünk Tiszafüredre, mert tudtuk, hogy ott lakik egy ember, akinek ez a szakmája, és teljesen ráállt arra, hogy az újonnan alakuló főzdéket ellássa technológiával, illetve tanítsa az új vállalkozókat. Hogy micsoda őrület volt ez akkoriban, jól bizonyítják a számok. Békés megyében 34 magán sörfőzde alakult, az országban legalább 4-500.

– Miért gondolták úgy akkoriban az emberek, hogy ez lehet a megoldás az életükre?

– Mert abszolút sörhiány volt. A hagyományos sörgyárak privatizációja még nem fejeződött be, a nyugati tulajdonosok még nem kerültek teljesen birtokon belülre, nagyon sok sör hiányzott a piacról.

– Hogyan építették fel a vállalkozást?

– Először is megvettük itt Szentandráson a Rózsa Presszót. Hatalmas vendéglátóhely volt, láttuk, hogy itt mindennek tudunk helyet biztosítani. Átkereszteltük, Rózsa Sörkert lett a neve. Aztán át is alakítottuk. Leválasztottuk a sörfőző üzemet, és elkezdtük a termelést. 1993. április 17-én volt az első saját sörcsapolásunk. A sörkert 1993. május elsején nyílt meg.

– Hogyan fogadták az emberek, hogy nem teherautó hozza a sört, hanem itt főzik az udvarban?

– Kifejezetten jól. Nyilván ebben közrejátszott az is, hogy mi 27 forintért adtunk egy korsóval, miközben a kőbányai 38 forintba került. Azt kell mondanom, hogy a nyitás után nem sokat kellett várakoznunk a forgalomra, jól fogyott a házi sörünk.

– Ekkoriban szűrt vagy szűretlen sört árultak?

– Még szűretlent. Kétliteres petpalackokba mértük, a helyiek és a hétvégi ház tulajdonosok is nagy tételekben hordták a sört, jól pörgött az üzlet.

– Meddig tartott ez a paradicsomi állapot?

– Körülbelül négy évig, akkora álltak fel teljesen a multinacionális sörgyárak, és kezdték el ontani az olcsó söröket. Oda lett a kezdeti lendület, egyre kevesebb sört adtunk el, vegetáltunk. Így telt hét esztendő.

– Mi következett ezután?

– Ezután, 2004-től 2010-ig mélyrepülés. A nagy áruházláncok fillérekért árulták nyugat szemetét Magyarországon, náluk nagyon olcsón lehetett sört venni. Sorra zártak is be a kisüzemek, Békés megyében is mindössze ketten maradtunk csak talpon, mi és a medgyesbodzási üzem.

– Hogyan élték túl ezeket az éveket? Min változtattak a korábbiakhoz képest?

– Azt láttuk, hogy tucat, olcsó áruk termelésében nem tudunk versenytársak lenni, egyetlen út maradt, minőséget kell gyártani, és meg kell teremteni a feltételeit annak, hogy bármilyen kis mennyiséget is gazdaságosan tudjunk kifőzni. Kis tétel, gyümölcsös sörök és manufakturális sörfőzés, ide tartottunk.

A manufaktura tulajdonosa és a sörföző mester Pekár Mihály. Az itt készülő sörök a mester ízlését tükrözik. Háttérben a 2900 literes tárolók láthatók. Új főzéshez csak akkor kezdenek, ha egy kiürül

– De honnan tudták, hogy kell minőségi sört készíteni?

– Tizenhat év tapasztalattal a hátunk mögött megtanultuk a sörfőzés csínját-bínját, már mertünk saját recept alapján is gyártani. Próbálgattuk, tanulgattuk.

– Honnan tudták, hogy jó vagy rossz sört főztek?

– Onnan, hogy megkóstoltattuk az emberekkel. Minden egyes új recept alapján elkészítettünk egy hordó sört és megkóstoltattuk a vendégeinkkel. Ha rosszat mondtak, akkor elfelejtettük, ha elfogadták, azt megtartottuk. A lassan híressé vált meggyes sörünk 2009 végére lett meg.

– Honnan jött a gyümölcsös sör ötlete?

– Ez világtrend, a belga meggysörök nagyon népszerűek lettek, és jöttek a citromos és narancsos sörök is. Mi alapvetően különbözünk a gyümölcseszenciával készülő söröktől, mert mi igazi gyümölcsből főzzük.

– Melyik volt a legkülönlegesebb gyümölcsös sörük?

– Nagykörű híres cseresznye termesztő hely a Tisza partján fekszik. A polgármesterük beállított egy halom cseresznyével, hogy a falunapjukra, ami egyébként a cseresznye ünnepe, főzzünk egy hordó cseresznyés sört. Meg is főztük, nagyon nagy sikere lett.

– Hogyan értékeli a sörfőzde mai állapotát?

– Nagyon jó döntést hoztunk, amikor a minőségi sörgyártásra voksoltunk. Sikeres, nagyon jó minőségű, most már szűrt söreink vannak. A Black Rose, a Szentandrás Könnye, a Békésszentandrási Pöröly mind népszerű jól eladható sörök. A Pöröly 11,7%-os, a hagyományos technológiával készült magyarországi sörök közül ennek a legmagasabb az alkoholtartalma. Egyébként február végén mutattuk be Budapesten a Mikszáth Kálmán téri Zappa Sörözőben. Nagy sikert aratott a szakemberek és a laikusok körében is.

– A televízióban láttam nemrégiben egyik kollégáját, aki arról beszélt, hogy a szentandrási sörfőzde eltökélt abban, hogy a boriváshoz hasonlóan, a sörivást is gasztronómiai eseménnyé nemesíti. Mire gondolt?

– Arra, ami a hitvallásunkká vált az elmúlt két évben. Azaz hisszük, hogy a sör ugyanolyan gasztronómiai élményt nyújthat, mint a bor. El akarjuk érni, hogy a szakácsok a mi söreinkhez adjanak menüsorokat. A visszajelzések és a forgalom növekedése azt igazolják, hogy jó döntést hoztunk, amikor hozzáláttunk a minőségi és különleges sörök gyártásához.

Szentandrási Sör

Békésszentandráson a Rózsa Sörkertben mindig van friss csapolás

Forrás: http://hir6.hu/cikk/63159/black_rose_poroly_es_tarsaik_szentandras_buszkesegei

Csónakázás

Eközben vietnámban…
Ha elfogyott az evező, mire jó egy exkavátor.